Like a Dragon Infinite Wealth – nový logiáš

Kiryu bojuje v Like a Dragon: Infinite Wealth s rakovinou

20. 9. 2023
Zdroj náhledu: Ryu Ga Gotoku Studio

Like a Dragon: Infinite Wealth obdržel další informace týkající se oblíbené postavy, jenže nejsou tak veselé, jak by si mnozí z nás představovali. Kiryu, známý také jako Drak z Dojimy, je pro fanoušky hlavním (a pro některé) jediným hrdinou série Yakuza. Byl ústřední postavou předchozích her, známý svým ikonickým vzhledem, šarmem, charakterem, neuvěřitelnou silou, odvahou a výrazným účesem (a to nemluvím o jeho saku). V průběhu série prošel různými výzvami a bitvami, přičemž Yakuza 6: The Song of Life pro něj měla být posledním titulem. Nicméně se objevil jako vedlejší postava ve hře Yakuza: Like a Dragon, kde ho v roli hlavního hrdiny nahradil Ichiban Kasuga.

Následný souboj, který mezi oběma následoval, považovalo mnoho fanoušků za úplný konec a předání dračí štafety do rukou Ichibana. Jakmile loni přišlo oznámení, že se všemi milovaný dráček z Dojimy vrátí v novém díle Like a Dragon: Infinite Wealth, byli všichni nadšeni, ale mírně překvapeni jeho novou vizáží. Nyní již víme, proč Kiryu vypadá tak, jak vypadá.

Upoutávka odhalila smutnou realitu o jeho vizáži

V novém traileru, který byl představen během RGG Like a Dragon Direct, jsme se dozvěděli, že Kiryu trpí nemocí, jež děsí úplně všechny na světě, a to rakovinou. Kiryuův boj s touto nemocí dodává jeho postavě a příběhu Like a Dragon: Infinite Wealth vrstvu složitosti. Ukazuje totiž jeho odolnost a odhodlání využít zbývající čas co nejlépe, pomáháním svým přátelům. Tento boj s životem nebezpečnou potvorou neovlivňuje pouze jeho fyzické schopnosti, ale má vliv i na jeho rozhodnutí podpořit Ichibana Kasugu v jeho závěrečném boji proti neznámým silám. Jako by si chudák už nevytrpěl dost

Ryu ga Gotoku Studios se dokonce podařilo do boje zakomponovat Kiryův zdravotní stav, jak potvrdil panel po skončení traileru. Like a Dragon: Infinite Wealth, stejně jako předchozí hlavní díl Yakuza: Like a Dragon, bude obsahovat tahové souboje. Upoutávka naznačuje, že Kiryuův oslabený stav způsobený jeho nemocí bude vyžadovat, aby se během boje více spoléhal na své přátele, díky čemuž bude tahový soubojový systém strategičtější a poutavější.

Zda se jedná o skutečné rozloučení s tímto legendárním hrdinou, se dozvíme již brzy. Ohlášené datum premiéry je za necelé čtyři měsíce, 26. ledna 2024, což jen zvyšuje očekávání fanoušků. Osobně doufám, že pokud má jeho cesta jednou provždy skončit, bude to šťastný konec, protože si to právem zaslouží. Titul si již nyní můžete na Steamu zakoupit: základní edici za 69,99 € (1 711 CZK) a Ultimate Edition za 109,99 € (2 663 CZK).

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.