Returnal 2 nebude další hrou od Housemarque

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Pokračování hry Returnal se v nejbližší době nedočkáme, protože společnost Housemarque potvrdila, že pracuje na nové IP.

Jedním z titulů nové generace je zatím exkluzivní hra Returnal od Housemarque pro PS5. Vzhledem k úspěchu tohoto roguelike byla společnost Sony krátce po vydání hry připravena vývojáře odkoupit. Přestože kritici i hráči Returnal chválili, zdá se, že Housemarque nemá žádné bezprostřední plány na pokračování vyčerpávajícího vesmírného dobrodružství Selene.

Zdroj: igdb.com

Potvrzení, že tým pracuje na zcela nové IP, přišlo od generálního ředitele společnosti Housemarque Ilariho Kuittinena. Podle serveru VentureBeat to Kuittinen uvedl minulý týden v rozhovoru na předávání cen DICE: „Nex Machina byl před několika lety střílečkou ve stylu 80. let. To je taková narážka. Ale je to zajímavé. Přemýšleli jsme o tom. Byly doby, kdy jsme pracovali na hrách pro více hráčů, protože před několika lety se zdálo, že je potřeba mít multiplayerový zážitek. Zkoušeli jsme to a moc to nefungovalo. Ale je příliš brzy, když začínáme s novou hrou, novou IP, s nějakým konceptem. Uvidíme, co z toho vzejde.

Housemarque sice nevyvíjí pokračování hry Returnal, ale zdá se, že studio chce pro svou novou IP přejímat stejný arkádový styl a výzvu. Harry Krueger, generální ředitel společnosti Returnal, řekl: „V tuto chvíli jsme hrdí na to, čeho jsme jako společnost s Returnalem dosáhli, a těšíme se, že budeme pokračovat v nastolené cestě.“

Zdroj: gamesradar.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn