Returnal fight

Returnal 2 nebude další hrou od Housemarque

4. 3. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Pokračování hry Returnal se v nejbližší době nedočkáme, protože společnost Housemarque potvrdila, že pracuje na nové IP.

Jedním z titulů nové generace je zatím exkluzivní hra Returnal od Housemarque pro PS5. Vzhledem k úspěchu tohoto roguelike byla společnost Sony krátce po vydání hry připravena vývojáře odkoupit. Přestože kritici i hráči Returnal chválili, zdá se, že Housemarque nemá žádné bezprostřední plány na pokračování vyčerpávajícího vesmírného dobrodružství Selene.

Potvrzení, že tým pracuje na zcela nové IP, přišlo od generálního ředitele společnosti Housemarque Ilariho Kuittinena. Podle serveru VentureBeat to Kuittinen uvedl minulý týden v rozhovoru na předávání cen DICE: „Nex Machina byl před několika lety střílečkou ve stylu 80. let. To je taková narážka. Ale je to zajímavé. Přemýšleli jsme o tom. Byly doby, kdy jsme pracovali na hrách pro více hráčů, protože před několika lety se zdálo, že je potřeba mít multiplayerový zážitek. Zkoušeli jsme to a moc to nefungovalo. Ale je příliš brzy, když začínáme s novou hrou, novou IP, s nějakým konceptem. Uvidíme, co z toho vzejde.

Housemarque sice nevyvíjí pokračování hry Returnal, ale zdá se, že studio chce pro svou novou IP přejímat stejný arkádový styl a výzvu. Harry Krueger, generální ředitel společnosti Returnal, řekl: „V tuto chvíli jsme hrdí na to, čeho jsme jako společnost s Returnalem dosáhli, a těšíme se, že budeme pokračovat v nastolené cestě.“

Zdroj: gamesradar.com

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.