S.T.A.L.K.E.R Heart of Chornobyl

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl oficiálně oznámen na PlayStation 5

13. 7. 2025
Zdroj náhledu: PS Store

Další hra, která byla exkluzivním titulem pro Xbox a PC, zamíří na PlayStation 5. Vývojáři z ukrajinského studia GSC Game World oficiálně oznámili přípravy hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl na konzoli PlayStation 5. Nejnovější díl postapokalyptické série původně vyšel v listopadu loňského roku a o verzi pro PS5 se spekulovalo ještě před vydáním. 

Spekulace jsou u konce a hráči na PlayStationu 5 se dočkají ještě v průběhu letošního roku. Bohužel přesné datum zatím vývojáři neuvedli. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl se po svém vydání potýkal se značnými technickými potížemi, což se v průběhu času dost změnilo a po sérii několika obsáhlých updatů je hra v daleko lepším stavu, takže hráči na PS5 nemusí smutnit, že na vydání si ještě nějaký čas počkají. Do rukou se jim snad dostane produkt v daleko lepší kvalitě, než tomu bylo na začátku.

Za zmínku stojí, že hra nabídne funkce ovladače DualSense, jako je haptická odezva nebo adaptivní triggery. Neostrouhají ani majitelé výkonnější konzole od Sony PlayStation 5 Pro, jelikož i na ty vývojáři myslí a dočkají se zatím nespecifikovaného technického vylepšení. Hra již má svoji stránku na PS Store, takže si ji hráči mohou přidat do seznamu přání a vyčkat na oznámení přesného data vydání, nebo informace, jaké vylepšení čeká majitele PlayStationu 5 Pro. 

Matěj Pejsar

Videohrám jsem propadl s příchodem modernějších herních systémů, jako bylo Nintendo 64, následované konzolemi SEGA Saturn a první PlayStation. Postupně jsem se přidal i k hraní na PC, kde jsem se nemohl odtrhnout od her jako Empire Earth, první Mafie nebo Gothic. Od roku 1999 jsem nevynechal jediný díl ze série FIFA. Už od střední školy se věnuji světu her psaním článků a mezi mé nejoblíbenější žánry patří RPG, FPS, strategie a akční adventury – i když ve skutečnosti není herní žánr, který by mi byl cizí.