Sanguine Rose – logiáš

Sanguine Rose – fantasy novela plná orků a pirátů

25. 4. 2023
 

Sanguine Rose je nenápadný erotický román, který čeká na své objevení ve službě Steam. Tuto malou hru vyvinulo nezávislé studio a představuje dvojici autorů s jednoduchým názvem DuskyHallows. V dnešní recenzi se na projekt Sanguine Rose podíváme a zjistíme, zda se jedná o klasický román, nebo zdali by mohlo jít o něco jiného.

Žoldák, orkyně a pobuda

Příběh Sanguine Rose se může zpočátku zdát trochu zvláštní, neboť autoři vás vrhnou přímo do děje, aniž by vám dali přesně vědět, o co jde. Nemusíte se však obávat nezodpovězených otázek, protože odpovědi jsou postupně odhalovány. Abych nic neprozradil, řeknu vám jen to základní. Ujmete se role Romana, vůdce skupiny žoldáků, kteří uvízli ve vesnici Whitewood v důsledku ledové katastrofy.

Do vaší netradiční skupiny patří dvě orčice, Glasha a Crow, a potulný tulák Markus, který by za trochu zlata ochotně prodal informace o své rodině. Úkol, díky němuž se dostali do Whitewoodu, byl jednoduchý a zdánlivě prostý: zajmout neohroženou, nebezpečnou, sexistickou a naprosto manipulativní generálku Carmen Valentine, což se jim nakonec i podařilo.

Odpovědi, co dávají smysl?

Jedna věc, která mě na Sanguine Rose překvapila, byly dialogové možnosti. Ve většině erotických románů, kde musíte učinit důležitá rozhodnutí, jsou předem dané odpovědi, díky nimž máte falešný pocit volby. To je jeden z důvodů, proč nezáleží na tom, jakou odpověď si vyberete, neboť ve hře vždy dojdete ke stejnému závěru. Neplatí to ale pro všechny vizuální novely, poněvadž v některých z nich skutečně můžete něco změnit, a Sanguine Rose je jednou z nich.

Rád bych ovšem upozornil, že kromě sexuálních scén, o nichž bude řeč později, je zde i mnoho navazujících textů. Ve většině případů bych vás upozornil, že titul obsahuje složité anglické výrazy, které se obtížně překládají, ale to není tento případ. Neznamená to však, že byste Sanguine Rose porozuměli i bez základní znalosti daného jazyka. Toto samozřejmě neplatí, pokud chcete hru vyzkoušet jen kvůli jejímu obsahu pro dospělé.

Explicitní obsah jen jako doplněk

Nyní, když jsme nakousli trochu explicitního obsahu, přejděme rovnou k věci. Sanguine Rose se prezentuje jako erotická videohra, ale zaměřuje se především na vyprávění příběhu, nikoliv na samotný sexuální akt. Teď to může to znít jako protimluv – ačkoliv Sanguine Rose obsahuje několik erotických sekvencí, nestačí to na to, aby se dala považovat za plnohodnotnou erotickou hru. Jak jsem již řekl, tento projekt se zaměřuje především na vyprávění příběhu, explicitní obsah používá jako rozptýlení a nutno říci, že to funguje docela dobře.

Abyste však odemkli veškerý sexuální obsah, budete si muset Sanguine Rose několikrát zopakovat. Z jakého důvodu? Kvůli dialogům. Zmínil jsem se, že vaše odpovědi zde mají určitý význam, ale nezabýval jsem se tím, protože se k tomu dostáváme až nyní. Vývojáři hry DuskyHallows do ní zabudovali několik různých konců a vedlejších linek, což znamená, že ji můžete dohrát za deset minut nebo za několik hodin. Jedinou nevýhodou těchto větvených částí je, že jakmile se dostanete na konec, hra automaticky končí a musíte začít znovu, což může být pro někoho docela frustrující. Pokud se ptáte, zda se vyplatí opakovat stejnou hru znovu a znovu, do jisté míry ano.

Sanguine Rose je rozdělena do dvou dnů, ve kterých si můžete zvolit vlastní cestu a odemknout jednotlivé snímky. Ano, sexuální akty jsou zde zobrazeny pouze na statických obrázcích, které si později můžete prohlédnout v galerii. Celkově se můžete těšit na sto osmdesát devět obrázků, na nichž je k vidění věšení, škrcení, žhavé trojky, podřízení se a mnoho dalších zajímavých věcí.

I když se jedná pouze o statické obrázky, musím uznat, že jsou opravdu krásně zpracované, skoro bych řekl, že až komiksově. Protože to nejsou animace, nemůžete měnit polohu kamery a dívat se na Carmen nebo ostatní holky ze všech možných i nemožných úhlů. Nemusíte se ale bát, že byste o něco přišli. Tvůrci si dali záležet na tom, aby byly dívky dobře viditelné… zejména ty důležité partie. V některých sekvencích si můžete vychutnat pohled na poměrně dobře vyvinutá ženská těla a díky stínování uvidíte všechny možné detaily.

Není zde nic interaktivního

Pokud máte rádi romány s minihrami nebo možnost pohybovat se po mapě a vybírat si mezi dnem a nocí, tady to nenaleznete. Sanguine Rose je syrová novela, stejně jako nedávno recenzovaná Lay a Beauty to Rest: The Darkness Peach Blossom Spring. To pro vás znamená, že vám nezbývá nic jiného než číst hromadu textu a rozhodovat se mezi možnostmi dialogů. Svým způsobem je to dobře, protože si nedokážu představit, že by v Sanguine Rose byly jiné mechaniky, které by zvyšovaly zábavnost hry, tj. že by nešlo jen o to, kliknout myší a přejít na další snímek.

Sanguine Rose je poněkud překvapivé dílo, protože se tváří jako klasický erotický román, ale jakmile se do něj začtete, zjistíte, že je v něm promyšlený příběh, který si určujete. Komiksově laděná kresba a několik různých konců vás na dlouhou dobu připoutají k obrazovce.

Klady
 • komiksová kresba
 • sto osmdesát devět erotických obrázků
 • příběh si určujete vy
Zápory
 • jakmile se dostanete na konec, musíte začít znovu od začátku
Platforma PC
 • Datum vydání 17.04.2020
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.