Legacy of Hogwarts – logo

Sebastian Croft se omlouvá, že se zapojil do vývoje Hogwarts Legacy

20. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Herec Sebastian Croft, jehož nyní můžete znát ze seriálu Heartstopper, který se vysílá na Netflixu, se rozhodl omluvit všem fanouškům, především LGBT komunitě, za to, že pracoval na Hogwarts Legacy. Činí tak z toho důvodu, že se mu poslední dobou nelíbí jednotlivé názory autorky Harryho Pottera J. K. Rowlingové. Z jeho omluvy: „Do toho projektu jsem byl obsazen před třemi roky, v době, kdy pro mě byl Harry Potter jen magický svět, ve kterém jsem vyrůstal. To bylo ještě dávno před tím, než jsem si byl vědom názorů J. K. Rowlingové. Z celého srdce věřím, že trans ženy jsou ženy a trans muži jsou muži.“ Někdo by řekl, že tato omluva je plivancem do oceánu a nesmysl, ale co se týká hercovy rozjíždějící kariéry, má minimálně symbolický význam.

Autorka Harryho Pottera totiž v poslední vystupuje jako jedna z hlavních tváří komediálního odporu vůči trans lidem. V Americe dokonce už přejmenovali i oficiální famfrpálovou ligu z anglického quidditch na quadball. Momentálně je tak kolem blížícího se vydání Hogwarts Legacy dusno, což je skutečně škoda, protože díky neustálému přísunu nových videí a možností je tu pravděpodobný aspirant na hru roku 2023. Včetně tedy toho, že se konečně podíváme do Bradavic s vlastním avatarem.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.