Sebastian Croft se omlouvá, že se zapojil do vývoje Hogwarts Legacy

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Herec Sebastian Croft, jehož nyní můžete znát ze seriálu Heartstopper, který se vysílá na Netflixu, se rozhodl omluvit všem fanouškům, především LGBT komunitě, za to, že pracoval na Hogwarts Legacy. Činí tak z toho důvodu, že se mu poslední dobou nelíbí jednotlivé názory autorky Harryho Pottera J. K. Rowlingové.
Z jeho omluvy: „Do toho projektu jsem byl obsazen před třemi roky, v době, kdy pro mě byl Harry Potter jen magický svět, ve kterém jsem vyrůstal. To bylo ještě dávno před tím, než jsem si byl vědom názorů J. K. Rowlingové. Z celého srdce věřím, že trans ženy jsou ženy a trans muži jsou muži.“ Někdo by řekl, že tato omluva je plivancem do oceánu a nesmysl, ale co se týká hercovy rozjíždějící kariéry, má minimálně symbolický význam.

Autorka Harryho Pottera totiž v poslední vystupuje jako jedna z hlavních tváří komediálního odporu vůči trans lidem. V Americe dokonce už přejmenovali i oficiální famfrpálovou ligu z anglického quidditch na quadball. Momentálně je tak kolem blížícího se vydání Hogwarts Legacy dusno, což je skutečně škoda, protože díky neustálému přísunu nových videí a možností je tu pravděpodobný aspirant na hru roku 2023. Včetně tedy toho, že se konečně podíváme do Bradavic s vlastním avatarem.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn