RE Separate Ways - úvod

Separate Ways fanoušci RE jsou šokováni brutálními scénami 

25. 9. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Fanoušci Resident Evil jsou šokováni mnoha brutálními způsoby, jakými může být Ada Wongová zabita v DLC Separate Ways pro remake Resident Evil 4. Jedna ze smrtí je přitom dokonce odkazem na laserovou místnost z filmu RE z roku 2002.

Remake Resident Evil 4 má některé obzvláště brutální způsoby, jak zabít Leona Kennedyho, od dekapitace po zlomený vaz a mnoho dalšího. Leonovo dobrodružství po španělském venkově bylo již dostatečně nebezpečné, ale pro Adu Wongovou v novém rozšíření Separate Ways je vše mnohem horší.

Ada může být zabita mnoha stejnými způsoby jako Leon ve své kampani. Smrti, které jsou pro ni jedinečné, jsou však určitě nejbrutálnější ve hře a mohou být dokonce označeny jako jedny z nejodpornějších v sérii. Uživatel Twitteru ResiEvilCentral sdílel několik klipů z rozšíření.

První klip s titulkem „Tato scéna smrti mě překvapila“ ukazuje Adu v ikonické scéně s laserovou chodbou z původní hry, která byla vystřižena z remaku. Poté byla vrácena pro Separate Ways, tentokrát s ještě větší podobností k filmu z roku 2002. Pokud hráč neuspěje v rychlé akci a bude zabit laserem, přehraje se cutscéna zobrazující Adu, jak klopýtá dozadu, než je její hlava oddělena od těla. To rychle vyvolá černou obrazovku s nápisem „You are dead“, než se ukáže příliš mnoho krve.

Druhá scéna smrti však hráče překvapuje nejvíce. ResiEvilCentral sdílel klip této jedinečné smrti s titulkem: „Chodba smrti znovu útočí…“. V klipu je Ada zasažena hromadou modrých laserů, které procházejí jejím tělem, takže zůstane šokovaně zírat do kamery, zatímco se na její tváři objeví čára v místě, kde byla pořezána. Než obrazovka zčerná, začneme vidět krev vytékající z rány a její hlava se začne mírně hýbat.

Toto je samozřejmě odkaz na podobnou smrt, která se stala ve filmu Resident Evil z roku 2002, ale fanoušci jsou stále šokováni, jak brutální je ve srovnání s jinými scénami smrti ve hře. Jeden komentář od uživatele Twitteru SpringT_ zní: „Brácho, i když nevidíš, že něco padá, umožňuje ti to představit si, co přijde dál, což je ještě horší“.

Scéna s laserovou chodbou je dost špatná, ale není to jediná traumatizující scéna smrti pro Adu v DLC. ResiEvilCentral sdílel další klip z rozšíření, který ukazuje, jak je Ada rozdrcena velkou rotující pastí na hroty, přičemž všude stříká krev, když je rozmáčknuta o zeď. Někdo z vývojářského týmu musí Adu nenávidět, protože jinak to není možné.

Zdroj: igdb.com

Zdroj: www.thegamer.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.