Mýty – logiáš

Labutí píseň komiksové série Mýty již v prosinci

25. 9. 2023
Zdroj náhledu: CREW

Výborná komiksová série Mýty, kterou u nás vydává nakladatelství Crew, spěje ke svému konci. Již letos v prosinci by měla v češtině vyjít 22. kniha, nazvaná jednoduše Mýty 22: Sbohem. V této masivní knize se uzavře monumentální příběh, který nás provází již od roku 2014. V souladu s tradicí série očekávám rozloučení přinejmenším hořkosladké, ne-li přímo devastující.

Autor série, Bill Willigham, navíc tento měsíc oznámil uvolnění licence na sérii Mýty do režimu volného užití. A to včetně všech spin-offů a postav. Jde o krok poněkud kontroverzní, vzhledem k tomu, že původní vydavatel série DC Comics tvrdí, že práva na sérii patří jim. Autor přistoupil k tomuto řešení z důvodu údajného opakovaného porušování smluv ze strany DC.

Zdroj: CREW

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.