Sifu souboj

Sifu zamíří na filmové plátno

5. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

V moderní době, kdy se se seriálovými a filmovými adaptacemi populárních videoher doslova roztrhl pytel, ani studio Sloclap nemůže zůstat pozadu. To začátkem tohoto roku vydalo bojovou hru s extrémně pozitivním přijetím nejen herní komunitou, ale i jejími kritiky. Hádáte správně, řeč je o titulu s názvem Sifu. Kdo jej náhodou neznáte, vypráví příběh o cestě za pomstou zasazený do prostředí moderní Číny. Hlavní hrdina, mistr bojových umění Sifu, se snaží vykonat pomstu na těch, kdo mohou za vraždu jeho mentora. Tou nejzajímavější mechanikou celé hry je magický talisman, který Sifua dokáže pokaždé vzkřísit, ale za jakou cenu. S každým oživením Sifu stárne, zatímco svět kolem něj zůstává neměnný. Musí tedy svou pomstu vykonat dříve, než zestárne natolik, že se jeho smrt stane trvalou.

A přesně tuto originální zápletku se americký scenárista Derek Kolstad, známý především díky produkci Johna Wicka, rozhodl převést na filmové plátno. Jelikož je Derek Kolstad momentálně vytížený postprodukcí Johna Wicka 4, těžko říct, kdy se film z plánování přesune k natáčení. Prozatím neznáme další podrobnosti, jako je například herecké obsazení či detaily ohledně scénáře. Portál Deadline však uvádí, že by se film měl držet herní předlohy a kombinovat akci Johna Wicka s díly režiséra a scenáristy M. Night Shyamalana.

Zdroj: screenrant.com, deadline.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.