Roots of Pacha - náhled

Simulační hra Roots of Pacha byla kvůli sporům odstraněna ze Steamu

16. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Odstranění hry Roots of Pacha zapříčinil spor mezi vývojářským studiem Sona Den a vydavatelem Crytivo. Jestli se jej podaří vyřešit a hra se vrátí do prodeje, je prozatím ve hvězdách.

„Jak jste si mohli všimnout, produktová stránka Roots of Pacha je na Steamu dočasně offline,“ vysvětlilo studio Soda Den. „S lítostí oznamujeme, že jsme se zapojili do sporu se společností Crytivo ohledně práv na hru. Tvrdě jsme pracovali na smírném vyřešení našeho problému, nicméně místo toho, aby s námi Crytivo spolupracovalo, rozhodlo se Roots of Pacha bez našeho vědomí odstranit ze Steamu.“

Přes to všechno budou vývojáři na hře dále pracovat, a to bez ohledu na současný spor s vydavatelem. Situaci komentovalo i Crytivo, které k ní řeklo pouze to, že tři roky úzce spolupracovalo s vývojářem, avšak dva dny po vydání hry byla studiem Soda Den jednostranně vypovězena smlouva. Crytivo navíc uvedlo, že nemá v plánu vrátit hru do prodeje, dokud nebude celý spor vyřešen. V současné době však neexistují žádné informace, které by vedly k vyrovnání mezi oběma stranami.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.