Zaklínač 3 - Geralt a Yennefer budou navždy spjati osudem

Moderský program REDkit na Zaklínače 3 už bude brzy venku

17. 4. 2024
 

Když se CD Projekt RED rozloučil se svým vlastním RED Enginem, na němž vznikl milovaný Zaklínač 2: Vrahové králů a skrz nějž byl vytvořený i jeden z nejlepších zaklínačských modů všech dob, Farewell of the White Wolf, mnoho hráčů uronilo slzičku. V budoucnu totiž společnost přechází na Unreal Engine 5 vytvořený Epic Games a ten, ačkoliv je už v některých ohledech na hranici reality, může skutečně herního Zaklínače posunout do úplně nové dimenze. Nejenže tak bude pohánět novou zaklínačskou trilogii s krycím názvem Polaris, ale také projekt Orion (což je remake prvního Zaklínače), na němž pracuje studio Fool´s Theory, a projekt Sirius od The Molasses Flood.

Jen tak pro zajímavost, na RED Enginu ještě běželo loňské cyberpunkové DLC Phantom Liberty. Ale proč jsme se tu vlastně sešli? Dle názvu článku je to už asi jasné, Priscillina píseň REDenginu budou modovací nástroje pro PC verze Zaklínače 3. Odhalení a testování proběhne už brzy na Steamu a první oficiální screeny už jsou také venku. 

Jak jste si jistě už všimli podle těch pár obrázků, REDkit bude neuvěřitelně propracovaná sada. Nedělá na něm sice sám CD Projekt RED, ale také studio YIgsoft. Proč jsou však v tomto případě vlastně tyto možné mody zajímavé? Podle kdekoho je Zaklínač 3: Divoký hon nejlepší hrou všech dob a především to dovolí legendě nikdy neumřít. Tvůrčí týmy slibují bezkonkurenční flexibilitu, včetně vytváření nových úkolů, postav či vlastních animací! Navíc má být REDkit vhodný pro začínající modery, pro něž bude připraven i pořádný manuál, jenž je už nyní k nahlédnutí.

Zdroj: CD Projekt RED

Nepřekvapivou klasikou pak bude samozřejmě sdílení přes web Nexus Mods, na němž je k nalezení většina hráči vytvořených bonusů. Příjemnou zprávou je také plná podpora na Steam Workshopu. Bohužel, zde je špatná zpráva pro majitele GOG verze (a vlastně i Epicu nebo Originu). Podpora bude především přes Steam Workshop. Už nyní můžete požádat o přístup na Steamu a doufat, že jej dostanete. Šance však není moc velká. Pokud se vám ale poštěstí, už brzy ve své knihovně budete mít položku s názvem The Witcher 3 REDkit Playtest. Jestli bude šance i pro majitele jiných verzí než těch „steamových“, to ještě nevíme.

Samotný REDkit má vyjít během letošního roku, a ačkoliv vlastně nevíme vůbec nic navíc, už nyní se můžeme těšit. Stezka totiž očividně nikdy nekončí, zaklínači vážně neumírají v posteli, je načase nabrousit stříbrné meče, opět vyrážíme.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.