The Sims – logiášek

Stálá popularita hry The Sims

28. 11. 2022
Zdroj náhledu: Maxis

Stavíme, budujeme a žijeme životy už od 80. let a díky neutuchající popularitě The Sims pravděpodobně ještě nepřestaneme. Ať už jste náruživými hráči nebo hrajete jen tak pro zábavu, je nanejvýš pravděpodobné, že jste někdy hráli i hru The Sims. Ta přitáhla k sobě nespočet hráčů a popularitu si udržuje ještě dodnes. Jednoduchý systém stavění a žití prostého života nás neustále přitahuje zpět do hráčského křesla. Čím to však je?

Historie série The Sims

Pokud nahlédneme do historie Simíků, zjistíme, že je skoro zázrak že vůbec přišli na svět. Zakladatel série Will Wright se k programování dostal pouhou náhodou, když nečekaně změnil profesi. Po naprogramování své první simulace Raid on Bungling Bay zjistil autor, že ho více než destrukce baví konstrukce. Proto začal ve svých hrách stavět a v roce 1989 vyvinul svoji první hru Sim City. Zde hráči měli museli řešit spoustu proměnných, kterými se hráči museli zabývat. To všechno vývojáři nahrávalo do karet a mohl tak vytvořit herní sérii The Sims.

Co je nového v The Sims 4

The Sims 4 je nejnovějším titulem z herní série od společnosti EA, která nabízí hráčům mnohem více možností customizace, budování i vytváření si svého Simíka. Nový díl přidává také spoustu dodatků, které rozšiřují herní obsah. Což je na jednu stranu skvělé, na druhou stranu je zde problém ohledně finanční stránky. Zatímco staré díly The Sims přidávali dodatky za účelem potěšit hráče a přidat jim do hry nový obsah. V The Sims 4 šla společnost EA opačným směrem. Vydala holou, prázdnou hru a pokud ji budete chtít zaplnit, koupě dodatků je nezbytná. Jedná se tak o hromadu DLC, které jsou často předražené a poměr obsah/cena tu není zcela dobře vyřešený. Pokud však pomineme tato nešťastná rozhodnutí, The Sims 4 nabídne i tak mnoho zábavy a můžeme zde utopit moře času.

Dvě novinky ve vývoji The Sims je free to play mód a hra na mobilní zařízení, které zvyšují možnosti hraní a jsou dostupné téměř všem. Mezi free to play verzí na PC a mobilní verzí je však několik rozdílů. The Sims Mobile skrývá jednu obrovskou přednost, a to jsou prvky multiplayeru, kdy vámi vytvořené postavy mohou komunikovat s postavami vytvořenými vašimi přáteli. Naopak free to play Simíci nabízejí obrovskou výhodu a to, že jsou zdarma. Navíc si zde můžete upravit přes třicet Simíků a ukládat si svoji časovou pozici.

Ráda bych vás také upozornila na naši probíhající vánoční soutěž, ve které můžete vyhrát klíče ke službě Steam, deskové hry, knihy a spousty dalších dárků.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.