Steam - náhledovka

Steam klient nabízí lepší správu úložiště a stahování

11. 9. 2021
 

V červenci letošního roku byla pro účastníky betaverze zpřístupněna nová aktualizace Steam klienta, která přinesla značně předělaný vzhled stahování a správce úložiště s několika novými funkcemi. Aktualizace je v těchto dnech distribuována v plné verzi.

Stahování

Zdroj: Steam

Při aktualizaci či stahování je nyní nově zobrazen i celkový postup instalace na disk. Dříve bylo možné ve Steam klientovi sledovat pouze stav samotného stahování. Stav kompletní instalace je nyní navíc vyjádřen v procentech, a to i v případě, že je aktualizace nebo stahování pozastaveno. Další změnou v nové verzi je možnost změnit frontu obyčejným přetažením myši či si v případě aktualizace pomocí tlačítka „Seznam změn“ zobrazit novinky ve stahovaném obsahu. Každou položku je nyní navíc po dokončení možné automaticky spustit.

Správce úložiště

Zdroj: Steam

Další výraznou změnou v nové aktualizaci je správa úložiště, která je pro uživatele přívětivější. Správce úložiště nyní rozděluje každý disk samostatně, přičemž Steam u každé jednotky nově zobrazuje velikost her, DLC, jiných položek či volného místa. Pro uživatele, kteří mají obsah rozesetý na více discích, je nový správce úložiště bezesporu více přehlednější. Obsah na každé jednotce si také můžete různě seřadit, a to buď podle velikosti, abecedně nebo podle obsahu, který byl naposled zapnut. Obsah také můžete libovolně mezi disky přesouvat nebo ho přímo ze správce stahování rovněž odinstalovat.

Další změny v nové aktualizaci

Kromě předělávky správců stahování a úložiště jsme se dočkali i několika oprav a vylepšení v ostatních částech Steam klienta. Bylo opraveno například nesprávné načítání seznamu přátel, vylepšená podpora pro aplikace OpenXR či přidání aktuální sady ovladačů pro PowerA Xbox Series X. Kompletní seznam změn a novinek naleznete zde.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.