Steam – koláž

Steam přesáhl hranici 50 000 her

18. 2. 2021
Zdroj náhledu: Steam

Valve před několika lety významně pootevřelo dveře novým hrám. A tak se na platformu Steam každoročně valí tisíce a tisíce nových přírůstků. Bohužel ne vždy se jedná o kvalitní kousky, a tak po nějaké době bývá i dost her archivováno. To znamená, že jsou odstraněny z obchodu Steam a nikdo si je už nemůže zakoupit. Stávajícím majitelům však zůstávají.

Přes 50 000 her

Aktuálně Steam překonal hranici 50 000 aktivních her, které si opravdu můžete koupit. Pokud byste se v době psaní tohoto článku podívali do Steam obchodu, mohli byste vidět 50 134 položek, mezi které patří i free to play hry nebo hry před oficiálním vydáním. V době, kdy to čtete, je číslo pravděpodobně už vyšší.

Kdybychom zahrnuli i DLC, dostáváme se na neuvěřitelný počet 71 567 výsledků. A to rozhodně není počet finální. Ve vyhledávání nejsou zahrnuté vyřazené hry, ať už ze zmíněného důvodu porušení pravidel Steamu,  omezením obsahu nebo problémy s licencemi.

A tak se zároveň otevírá okno různým herním sběratelům. Některé hry jsou už v propadlišti nebo pro jejich získání si pořádně připlatíte.. Ale naopak spousta her se stále dá získat za přijatelnou cenu z ostatních obchodů. Co se týče her, které mají problém s licencemi, můžete stále doufat v jejich návrat.

Zdroj: Steam

Počet každoročně vydávaných her od roku 2014 exponenciálně rostl, nyní se začíná lehce stabilizovat. A podle Steam Spy ročně přibude na Steam kolem 8 000 – 10 000 her a zpomalení nelze očekávat.

Kdo má nejvíce her?

Dle Steam Ladder zaujímá první místo s největším počtem her uživatel dwight schrute s 32 424 hrami.

Pokud bychom se podívali na české a slovenské hráče, kteří mají zemi na Steamu nastavenou, tak nejvíce her má uživatel _lepik_ [gravity's rainbow], který si drží prvenství s celkovým počtem 14,946 her.

Cena všech Steam her

Zajímalo by vás, kolik stojí nákup všech her ze Steamu? Podle tohoto nástoje můžete zjistit, že to je více jak půl milionu dolarů. Bohužel nejde přenastavit na evropské ceny.

Tagy:

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.