Steam přesáhl hranici 50 000 her

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Imgur | 3KKO

Valve před několika lety významně pootevřelo dveře novým hrám. A tak se na platformu Steam každoročně valí tisíce a tisíce nových přírůstků. Bohužel ne vždy se jedná o kvalitní kousky, a tak po nějaké době bývá i dost her archivováno. To znamená, že jsou odstraněny z obchodu Steam a nikdo si je už nemůže zakoupit. Stávajícím majitelům však zůstávají.

Přes 50 000 her

Aktuálně Steam překonal hranici 50 000 aktivních her, které si opravdu můžete koupit. Pokud byste se v době psaní tohoto článku podívali do Steam obchodu, mohli byste vidět 50 134 položek, mezi které patří i free to play hry nebo hry před oficiálním vydáním. V době, kdy to čtete, je číslo pravděpodobně už vyšší.

Kdybychom zahrnuli i DLC, dostáváme se na neuvěřitelný počet 71 567 výsledků. A to rozhodně není počet finální. Ve vyhledávání nejsou zahrnuté vyřazené hry, ať už ze zmíněného důvodu porušení pravidel Steamu,  omezením obsahu nebo problémy s licencemi.

A tak se zároveň otevírá okno různým herním sběratelům. Některé hry jsou už v propadlišti nebo pro jejich získání si pořádně připlatíte.. Ale naopak spousta her se stále dá získat za přijatelnou cenu z ostatních obchodů. Co se týče her, které mají problém s licencemi, můžete stále doufat v jejich návrat.

Steam

Počet každoročně vydávaných her od roku 2014 exponenciálně rostl, nyní se začíná lehce stabilizovat. A podle Steam Spy ročně přibude na Steam kolem 8 000 – 10 000 her a zpomalení nelze očekávat.

Kdo má nejvíce her?

Dle Steam Ladder zaujímá první místo s největším počtem her uživatel dwight schrute s 32 424 hrami.

Pokud bychom se podívali na české a slovenské hráče, kteří mají zemi na Steamu nastavenou, tak nejvíce her má uživatel _lepik_ [gravity’s rainbow], který si drží prvenství s celkovým počtem 14,946 her.

Cena všech Steam her

Zajímalo by vás, kolik stojí nákup všech her ze Steamu? Podle tohoto nástoje můžete zjistit, že to je více jak půl milionu dolarů. Bohužel nejde přenastavit na evropské ceny.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn