Night School Studios Netflix - náhledovka

Streamovací služba Netflix kupuje vývojáře adventury Oxenfree

29. 9. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Před pár dny jsme na našem webu informovali o vývoji herní adaptace akčního thrilleru Kate od Netflixu. Od oficiálního oznámení ještě neuběhl ani týden a máme tu další kroky streamovacího giganta v herním průmyslu.

Plány společnosti Netflix prosadit se ve světě her nejsou žádnou novinkou a dnešní zpráva o zakoupení herního studia nám dává do pomyslné mozaiky další dílek. Vývojáři z Night School Studios, stojící za tituly Afterparty či Oxenfree, oznámili oficiální partnerství se streamovací službou Netflix, přičemž potvrdili i vydání přímého pokračování Oxenfree II: Lost Signals, na které by akvizice neměla mít žádný vliv. A proč zrovna tohle studio? Night School Studios spolu s Telltale Games v minulosti pracovalo na plánované hře ze světa Stranger Things, jejíž vývoj ale musel být z důvodu finančních problému Telltale zastaven.

Na svém blogu vývojáři oznamují, že v rámci nového partnerství budou i nadále dělat to, co umějí a zároveň své fanoušky ujišťují, že se streamovací gigant zavázal chránit jejich kreativní vizi a kulturu. Night School Studios bude i nadále pracovat na vývoji Oxenfree II: Lost Signals, které má vyjít příští rok pro platformy PC, PS4, PS5 a Nintendo Switch.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.