Hot Wheels Unleashed - náhledový

Hot Wheels Unleashed – víc než jen závodění s autíčky

28. 9. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Je to již 53 let, co byla autíčka Hot Wheels poprvé představena v USA. Tato značka mezitím stihla obletět celý svět a jedná se nyní o jednu z nejpopulárnějších. Skoro každý z nás alespoň jedno takové autíčko vlastní nebo vlastnil. Já sám jsem jako malý kluk přemlouval své rodiče, abychom zašli do hračkářství a já si mohl rozšířit svoji sbírku zase o nové autíčko Hot Wheels. Tato doba je už pro mě sice dávno pryč, ale můžu na ni zavzpomínat v této nové arkádové závodní hře Hot Wheels Unleashed !

Ve spolupráci s výrobcem hraček Mattel se většině z nás splnil náš herní sen a 30. 9. se oficiálně dočkáme hry Hot Wheels Unleashed. Tu vydává vývojářské studio Milestone S.r.l., které má za sebou tituly jako např. MotoGP™21, RIDE 4 a Monster Energy Supercross. Jak se vývojářům tento nový herní počin povedl, se dozvíte v naší recenzi.

Hot Wheels Unleashed úvodem

Hot Wheels Unleashed začíná úvodním závodem, který vás seznámí s herními mechanikami a ovládáním. Po úvodním závodu se dostanete do menu hry, kde je již zcela na vás, jakou aktivitu si zvolíte. V menu máte na výběr, jestli chcete hrát singleplayer nebo multiplayer a k nim přiřazené herní režimy. Dále si tu můžete spustit režim stavění své vlastní dráhy nebo si upravovat autíčka ve své kolekci, případně dokupovat nová nebo si vylepšovat svoje zázemí novým nábytkem a různě si jej dekorovat. Vaše zázemí je v podstatě takový váš byt, ve kterém máte k dispozici obývací pokoj, kuchyň, místnost na poháry a pokoj na práci. Každý z těchto pokojů můžete vylepšovat novým nábytkem, upravovat podle vašich představ a dekorovat si jej. Upřímně jsem ve hře dále nenašel skoro žádné využití vašeho zázemí a přijde mi zbytečné si tu cokoliv upravovat, ale někomu to asi může přijít jako super bonus. Zázemí slouží totiž hlavně na stavění tratí, jeho editací tak můžete získat zcela unikátní prostředí pro vámi vytvořené tratě. Když je pak dále budete sdílet mezi komunitu, všichni uvidí váš jedinečný byt.

Náhrada příběhu

V singleplayerovém módu s názvem Hot Wheels City Rumble budete hrát většinou dva režimy závodů, obyčejné závody proti počítačem ovládaným nepřátelům nebo závody na časový limit. Váš postup je ve hře zobrazen v podobě mapy města, jak už název módu napovídá. Vaším úkolem tedy bude vyhrávat závody, abyste městem postupovali kupředu. Za každý závod, který odehrajete a splníte v něm náležité požadavky – většinou jde o umístění se nebo o splnění určitého časového limitu – budete odměněni. Při postupu na mapě se budete také setkávat s herními bossy, jedná se o těžší závody, ve kterých bude proti vám i samotná trať, a na mapě se jich nachází pět. Na mapě města si také můžete odemykat takzvané secrety, které vás za splnění velmi speciálně odmění.

Odměny tu naleznete převážně v podobě herní měny, nových tratí a různých kosmetických doplňků. Ve hře se nachází dvě herní měny, jedna měna jsou zlaťáky, za které můžete odemykat nová autíčka. Další měnou jsou šroubky, za které si svá autíčka můžete vylepšovat. Hra nemá sice žádný příběh, ale to není v tomhle žánru úplně na škodu. Postupně vám vše sama vysvětlí a při hraní mi tu příběh nijak nechyběl, i když by mohl udělat hru o možná něco poutavější. Chybějící příběh tu vynahrazuje systém odměn při postupu, zábava při závodění, režim hry pro více hráčů a možnost postavit si vlastní dráhu.

Prostředí map a závodní dráhy

Ve Hot Wheels Unleashed se nachází šest zcela odlišných prostředí, ve kterých budete závodit. Prostředí slouží jako místo, ve kterém jsou umístěny tratě. Ve hře je skoro každá trať zcela jedinečná a využívá také skvěle různé unikátní prvky. V prostředí mrakodrapu budete mít velmi krásný výhled na oblohu a budete se cítit, jako by se téměř celý závod odehrával ve výškách mrakodrapů. Ve skateparku se budete projíždět mezi rampami na skate, basketbalové hřiště zase bude plné míčků. Na závodních tratích vám budou napomáhat k udržení rychlosti různé druhy boostů. Při závodech budete také bojovat s gravitací a se snahou se udržet na trati a nevyletět z ní, jelikož i to je možné.

Závodění a ovládání

Jedná se o arkádové závodění z pohledu třetí osoby, které je velmi zábavné a občas také pěkně nespravedlivé. Autíčka se ovládají dobře a na tratích z toho máte skvělý pocit. Každé je odlišné, tudíž se každé ovládá trochu jinak a je už jen na vás, jaké vám bude vyhovovat nejvíce. Ve hře budete muset do každé zatáčky driftovat, což je většinou těžké načasovat. Drifty vám budou nabíjet rychleji váš boost, a tak je budete chtít dělat nepřetržitě. Z trati není vůbec obtížné vyletět, tudíž budete muset trochu přemýšlet, kde zrychlit a kde zpomalit. Když se vám to ale přece jen stane nebo sjedete z trati, stačí podržet tlačítko a hra vás na ni zase vrátí. Vaši spoluhráči jsou velmi nekompromisní a na těžší obtížnosti jsem se dost zapotil. I přesto, že by se mělo jednat o hru spíše pro děti, to lehké vůbec není, takže kdo má rád výzvy, ten se tu zabaví.

Sbírání autíček je zábava

Většina autíček je navržena ve spolupráci s nějakou značkou aut nebo s nějakým známým seriálem, v podstatě se při jejich výrobě fantazii meze nekladly. Ve hře se nachází již při spuštění 66 různých a jedinečných vozů. Najdete tu např. autíčka připomínající dinosaury, autíčka známých značek aut jako je Ford, Honda nebo Fiat, autíčka ve spolupráci se seriály, jako je Snoopy nebo Želvy ninja, a mnoho dalších. Ve hře máte dva způsoby získávání autíček, a to pomocí slepé krabičky, ve které dostanete náhodné auto, nebo si můžete koupit za herní měnu specifický model v obchodě. V tomto obchodu však máte na výběr pouze mezi pěti autíčky a za nějakou dobu se vždy výběr obnoví na nová. Krabičky s novými náhodnými vozy si můžete také zakoupit za herní měnu nebo je dostáváte v průběhu hry za vyhrávání závodů.Ve hře máte čtyři verze každého autíčka – běžnou, vzácnou, legendární nebo super poklad. Čím vzácnější verzi autíčka, tím lepší má parametry, lepší rychlost, akceleraci, brzdy a ovládání. Vyplatí se tedy získávat vzácnější autíčka nebo si je vylepšovat, abyste je měli lepší než vaši soupeři. Každé autíčko také můžete upravovat a stylizovat dle vašeho vkusu.

Grafická stránka hry a optimalizace

Hra vypadá graficky velice nádherně a hraje se plynule. Při hraní jsem nenarazil ani na jeden herní bug. Nastavení je poměrně obsáhlé, a i méně výkonné zařízení by hru rozjelo. Hrál jsem na stabilních 120 fps a neměl jsem žádné problémy. Autíčka mají skvělý design, líbí se mi, že se vývojáři drželi reálných modelů, takže ve hře vypadají téměř stejně jako původní hračky. Herní prostředí vypadá naprosto skvěle, občas mě jen zlobilo osvětlení určitých míst na trati, ale to je spíše drobnost. Tratě se také nádherně lesknou a vypadají mnohem lépe, než kdybyste si je postavili ve vašem pokoji doma.

Stavění vlastní dráhy a multiplayer

Ve hře si můžete postavit vlastní dráhu. Hra vám ukáže, jak na to, a nechá vám téměř úplnou volnost, takže se tu může každý vyblbnout a postavit si svoji vysněnou trať. Vámi postavenou dráhu můžete sdílet s ostatními hráči a pak zase zkoušet ty jejich. Ve hře se nachází režim multiplayeru, ve kterém si můžete vyhledat závod s online spoluhráči nebo si vytvořit váš vlastní, kam pozvete vaše kamarády. Hra se dá také hrát ve formě splitscreen, avšak bohužel jen v režimu pro dva hráče.

„Hot Wheels Unleashed™“ je mnohem více, než co jsem od téhle závodní hry vůbec očekával. Skvělá hratelnost, různorodost prostředí, hodně variant tratí a velká kolekce autíček, která chci mít všechna. Možnost vyhrát si v editoru na vytvoření vlastní trati a postavit trať vlastních snů. Pěkná grafika a skvělá optimalizace. Tohle všechno je prostě jako můj splněný dětský sen a už se nemůžu dočkat nadcházejících nových rozšíření do hry. Hru doporučuji všem, které baví především arkádové závody a jako menší sbírali nebo ještě sbírají autíčka Hot Wheels.


Recenzi pro Gaming Professors napsal Samuel Pernica.

Klady
 • skvělá hratelnost
 • různorodost prostředí a závodních tratí
 • grafické zpracování
 • optimalizace
 • možnost si vytvořit vlastní trať
 • velká kolekce autíček
 • multiplayer
Zápory
 • soundtrack
 • nevyrovnané obtížnosti
 • málo závodních režimů
Platforma PC
 • Datum vydání 30.09.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.