Gamescom náhled

Subnautica 2 dostane multiplayer

12. 2. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

První díl oblíbené survivalovky Subnautica získal mnoho pozitivních recenzí a srdce mnoha hráčů. Proto není divu, že pokračování této potápěčské hry je jedním z nejočekávanějších titulů. O to příjemnější bylo zjištění, že Subnautica 2 bude obsahovat multiplayer. Kromě toho by se mělo toto rozšíření přidat i do známého pokračování – Subnautica: Below Zero. Dále byl zveřejněn další obsah, který se v pokračování Subnauticy objeví.

Oblíbený survival od studia Unknown Worlds Entertainment si drží na Steamu mnoho pozitivních ohlasů. Konkrétně má od uživatelů hodnocení 96 %, přičemž recenzí je přes 230 tisíc, zatímco pokračování má uživatelské hodnocení 91 %. Jedná se tak o velice nadprůměrné hry. Vydavatelství Krafton uveřejnilo tiskovou zprávu, v níž pokračování popisuje jako multiplayerové, s velkou fanouškovskou základnou, která neustále roste. Z dalších podrobností Krafton uvádí, že nová Subnautica pojede na Unreal Enginu 5 a budete mít možnost hrát singleplayer nebo kooperativní hru pro až čtyři hráče. Ti by měli objevovat záhady na zcela nové cizí planetě.

Subnautica je akční dobrodružný titul, který se odehrává v otevřeném světě. Ve hře se ujmete postavy Ryleyho Robinsona, který havaroval s vesmírnou lodí a uvízl tak na oceánské planetě v galaxii Andromeda. Vaším hlavním cílem je prozkoumat oceán a hlavně přežít. K tomu je potřeba sbírat různé zdroje, konstruovat nástroje a budovat základnu. Není to však tak jednoduché, jelikož se v hloubkách oceánu ukrývá mnoho nebezpečných živočichů, kterým nelze utéct. Titul z pohledu první osoby vyšel na platformy Steam, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. První díl vyšel na PC již v lednu roku 2018 a jeho pokračování – Subnautica: Below Zero – vyšlo v květnu roku 2021. Pokud jste tuto známou pecku ještě nehráli, neváhejte ji zkusit. Aktuálně ji najdete na Steamu za 9,89 €.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.