Portal Revolution – testování

Portal: Revolution bude prequel k Portalu 2

22. 11. 2023
Zdroj náhledu: Second Face Software

Jak má mnoho zarytých hráčů dobře na paměti, studio Valve z nějakého neznámého důvodu nenávidí číslo tři. Vylévat si srdíčko nad tím, že komunita už několik let prahne po pokračování Half-Life nebo výborné logické hry Portal, není předmětem tohoto článku. Pro ty z vás, kteří ještě stále doufají v zázrak, je zde prequel nesoucí název Portal: Revolution, který je sice společností Valve schválen, ale byl vytvořen fanouškem jako modifikace. Po téměř třinácti letech od vydání Portalu 2 do hry přibude čtyřicet nových testovacích místností a rozšířen bude i příběh. Nejásejte předčasně, Portal: Revolution vyjde až začátkem příštího kalendářního roku, konkrétně 5. ledna 2024.

V Portal: Revolution si zahrajete za zcela nové postavy, tedy testovací subjekty, protože příběh se bude odehrávat mezi událostmi první a druhé hry. Stanici Aperture Science budete muset vrátit do jejího původního stavu poté, co byla zničena, v čemž vám pomůže i robotický společník jménem Stirling. Hráči by se měli postupně učit novým mechanikám a začít jednoduchými logickými puzzly, aby se postupem času mohli propracovat k těžším a záludnějším hádankám. Hlavní vývojář Stefan Heinz prozradil, že většina hlavolamů se točí kolem logiky, než aby byly založeny na rychlosti či přesnosti. Modifikace vyjde jako bezplatná, ale nevyhnete se požadování vlastnictví Portalu 2 na vašem účtu na Steamu. Zaměstnat úsudek by vám měla na pět až sedm hodin hratelné doby v závislosti na tom, jak moc vám to bude pálit. 

Vývojářský tým Second Face Software modifikaci vytvořil v upravené verzi enginu Portal 2: Community Edition využívající licencovaný zdrojový kód poskytnutý společností Valve Software. Pro Portal vznikla již celá řada fanouškovských modů, jako je například Portal Reloaded z roku 2021 nebo starší Portal Stories: Mel, Thinking with Time Machine či Aperture Tag: The Paint Gun Testing Initiative. Když vývojáři mlčí, hráči si holt umí poradit sami.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.