Syndicate art Deus Ex inspirate

Syndicate a Ultima Underworld mizí z GOGu

27. 6. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Klasické hry, které inspirovaly geniální hru Deus Ex mizí z GOGu

Dnes se tyto stařičké hry mohou pro řadu mladých hráčů jevit jako zastaralé a již dávno překonané béčkové tituly, nicméně opak je pravdou. Ultima Underworld a Syndicate jsou základními hrami svých žánrů. Underworld je jedním z nejlepších dungeon crawlerů, jaké kdy byly vytvořeny, což dokazují četná ocenění. Syndicate byla průkopnická (a velmi povedená) taktická hra v reálném čase. Syndicate přinesl hlubší pojetí a pohled do celkového universa cyberpunku. Tato hra také silně inspirovala vývojáře původního Deus Ex, které je pro své prvky stále považováno za nejlepší cyberpunkovou hru vůbec. 

Cyberpunk 2077, i když se jedná o prvotřídní hru, se nemůže s kvalitami původního Deus Ex vůbec měřit, jak je možné číst i napříč herními diskuzními fóry. Navrch má jen v grafickém zpracování, je zde přece jen rozdíl 28 let. Deus Ex kombinovalo prvky RPG, stealth, akce, rozsáhlého světa, který jste mohli ovlivnit svými činy a dialogy, možnosti několika konců a hlavně samotné pojetí cyberpunku a augmentací.

GOG hry na "žádost vydavatele" stáhne z prodeje 28. června.

Syndicate i Ultima Underworld jsou hry z roku 1993, a proto je obtížné je zprovoznit na běžném moderním hardwaru. Verze, které jsou v současné době k dispozici na GOGu, tento proces usnadňují, ale nebudou tu dlouho. GOG oznámil, že na „žádost vydavatele“ budou hry Ultima Underworld 1 a 2, Syndicate Plus a Syndicate Wars 28. června vyřazeny ze seznamu.

Vydavatelem těchto her je společnost Electronic Arts, což vede i ke spekulacím, že se EA snaží získat zpět své starší hry jako exkluzivní tituly pro Origin. 

Zdroj: Electronic Arts

Hráči, kteří už hry na GOGu vlastní, k nim budou mít přístup i nadále. Ti, kteří je nemají, mají čas do pondělí a dobrou zprávou pro všechny, kteří o koupi uvažují, je, že jsou právě teď ve slevě za 1,50 dolaru za kus.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.