Mafia Definitivní edice - Tommy Angelo

Take-Two má údajně brzy odhalit nový díl Mafie

17. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Insidera, který s touto informací přišel, asi nemusím už dneska úplně představovat. Je to známý Kurakasis. Ten nyní přišel s tím, že zná údajné plány společnosti Take-Two ohledně dalšího dílu legendární série Mafia. Kdysi, v dobách dávno minulých, kdy ještě českou zemi brázdili draci, to totiž bývala česká hra od studia Illusion Softworks. Což už ale dávno neplatí. Kurakasis nyní tvrdí, že oznámení přijde během příštích 3–4 týdnů, avšak už v přiloženém tweetu si můžete všimnout informace, že úplně konkrétně informaci stále nemá. Nicméně vychází z podobného případu ohledně shodné informace ve spojitosti s titulem Judas.

Jak jasně stojí v tweetu: „Mohu vám říct, že před několika dny začalo Take-Two připravovat oznámení vztahující se k Mafii. Je pro mě těžké určit časový rámec, ale u Judas jsem viděl, že se připravují na nový trailer asi 3–4 týdny před jeho vydáním, takže…“ To dodává příspěvku na obrovské důvěryhodnosti, a vzhledem k tomu, že Kurakasis si často nevymýšlí, můžeme se nejspíš pomalu začít těšit.

A pro ty, kdo jsou nováčky v gamingu, případně žili dlouho ve Skyrimu, co je to vlastně Mafie? Kromě toho, že u nás najdete samozřejmě recenzi na Definitive Edition, se podíváme narychlo trošku do historie. Slavná Mafie neboli Mafia: The City of Lost Heaven je počítačová hra vyvinutá společností Illusion Softworks (později známou jako 2K Czech) a vydaná v roce 2002. Je zasazena do prostředí fiktivního amerického města Lost Heaven během 30. let 20. století.

Ocitnuli jsme se v ní v roli Tommyho Angela, který se stává členem mafie dona Salieriho poté, co je zapleten do autonehody s mafiánským autem. Počin sleduje jeho vzestup a pád v organizovaném zločinu, přičemž hráči plní různé úkoly a mise pro svého bosse a postupně se zapojují do různých aspektů kriminálního podsvětí, jako jsou pašování alkoholu, vraždy a vykrádání nebo závody formulí, z nichž mám dodnes osypky. Mafia: The City of Lost Heaven byla chválena za svůj silný příběh, autentické prostředí, věrohodné období a zábavnou hratelnost, která kombinuje prvky jízdy, střílení a akce v otevřeném světě. Hra získala kladné recenze od kritiků a stala se kultovním titulem v historii počítačových her.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.