Terminator Survivors – úvodka

Terminator: Survivors se odehrává v otevřeném světě

1. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnost Nacon během své prezentace (29. února) představila několik zajímavých her, jako je RPG Welcome To ParadiZe se survival prvky nebo kooperační hříčka Rev Watch. Na závěr odhalili projekt Terminator: Survivors. Dovoluji si tvrdit, že Terminátor bude v nadcházejících měsících diskutovaným tématem. Vývojáři během prezentace neposkytli mnoho informací. Jediné, co víme, je, že se jedná o open world hru navazující na příběh Jamese Camerona. Terminator: Survivors nás přenese do roku 2009, několik let po událostech známých jako Soudný den.

Doplňující tisková zpráva uvádí: „Od téměř úplné likvidace lidstva uplynuly čtyři roky. Skutečný průběh událostí zůstává neobjasněn. Vylézáte ze svého úkrytu, abyste se pokusili vybudovat základy nové společnosti ve světě, který vše dělá pro to, abyste vy i zbytky civilizace zmizeli z povrchu Země. Musíte sbírat materiál, informace, hledat ostatní přeživší a získávat klíčové zdroje v okolí. Jen tak budete schopni se svými druhy vytvořit nový domov.“

Dále víme, že naším nejnebezpečnějším nepřítelem nebude nikdo jiný než Terminátoři a že se ve hře objeví jak nové, tak ikonické postavy. Kromě toho se hovoří o tom, že budeme určitým způsobem vylepšovat základnu, která bude sloužit jako nový bod pro civilizaci. To jsou bohužel jediné informace, které máme k dispozici. Netušíme, o jaký typ otevřeného světa se bude jednat, zda to bude singleplayer, či multiplayer. Prozatím ani nevíme, z jakého úhlu bude Terminator: Survivors postaven – zda to bude FPS nebo pohled ze třetí osoby, či nakonec izometrický.

Celkově společnost Nacon zanechala více otázek, než nám dala odpovědí. Málem bych zapomněl – vlastně známe ještě jednu věc, a to datum vydání. Terminator: Survivors se má objevit 24. října letošního roku. Podle tagů na Steamu můžeme spekulovat, o co půjde. Podle nich to má být titul pro jednoho hráče, ale zároveň je zmínka o online kooperaci. Současně je uvedeno, že má jít o pohled z první osoby. Na kolik procent můžeme věřit těmto označením, je ve hvězdách, neboť jste si určitě všimli, že vývojáři často přidávají zvláštní tagování. Například u 3D hry z první osoby bylo současně napsáno izometrický.

Bude zajímavé sledovat, jak si studio Nacon Milan poradí s touto hrou, neboť půjde o jejich první hříčku tohoto žánru. Studio má za sebou dvě hry: TT Isle of Man - Ride on the Edge 3 a RiMS Racing. Nicméně svěřit tak ikonickou postavu, jako je Terminátor, studiu bez předchozích zkušeností se zdá být nezvyklé. Společnost Teyon, známá díky úspěšnému Robocop: Rogue City, přinesla i dobře přijatý Terminator: Resistance. Proto mě překvapilo, že nového Terminátora z tohoto univerza nepřevzalo právě toto studio, ale Nacon. Pochopitelně je předčasné soudit, studiu se nakonec může podařit přinést skvělý zážitek. Terminator: Survivors si již nyní můžete přidat do wishlistu na Steamu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.