Terror at Oakheart - úvod

Terror at Oakheart je inspirovaný slashery

10. 2. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Terror at Oakheart isnpirovaný slashery vychází už 27. února. Jedná se o dobrodružný survival horor, jenž svou inspiraci čerpá z renomovaných slasherových hororů osmdesátých a devadesátých let, jako jsou například Pátek třináctého, Candyman, Vřískot či Noční můra z Elm Street. Místní komunitu městečka Oakheart terorizuje Teddy, maskovaný sériový vrah. Počet těl však neustále stoupá a vy zjišťujete děsivou pravdu o tom, co se zde děje. Je to totiž rozhodně větší než jen jeden muž v masce, který zabíjí teenagery. 

Terror at Oakheart - Teddy a Ashley

Zdroj: igdb.com

Tento titul si klade za cíl replikovat zážitek ze sledování hororového filmu z osmdesátých let. K tomu využívá pixelové zpracování a posouvání hry do stran (side-scrolling). Během celé příběhu si vyzkoušíte hru za různé postavy, například za Erika, Ace, Tylera, Ashley nebo Lily (celkem titul nabízí dvanáct hratelných postav), jež zahynou strašlivou smrtí díky Teddymu. Tento psychotický zabiják je totiž pod vlivem lovecraftovské bestie. Ve městě navštívíte také spoustu zajímavých míst, třeba Teddyho dům, stanici rangerů nebo kemp (ten rozhodně nesmí chybět ve správném slasheru). 

Zdroj: igdb.com

Titul Terror at Oakheart vytvořili vývojáři z Tainted Pact (známí tituly Suffer the Night, Exsanguinate či Weeping Falls Massacre) a jejím vydavatelem je Assemble Entertainment. Ti také oznámili, že jejich osmdesátková hororová adventura dorazí koncem měsíce února na platformu Steam a itch.io. Hra byla původně naplánována k vydání už loňský rok, nyní je však její vydání oficiálně oznámeno na 27. února. Společně s tímto oznámením vyšel i nový trailer, jenž můžete zhlédnout níže. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.