The Elder Scrolls VI by mohl opravdu vyjít až v roce 2026. Verze pro Playstation 5 nebude

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Další odhalení v rámci soudní kauzy mezi Microsoftem a FTC se postaralo o prozrazení některých nadcházejících plánů. Mezi nimi je i předběžné vydání nového The Elder Scrolls VI, které podle dokumentu skutečně nevyjde dříve než v roce 2026 – o čemž se v soudním sporu zmínil i právník Microsoftu. Zároveň se zřejmě, stejně jako u Starfieldu, nepočítá s verzí pro konzoli Playstation 5. Musím osobně říci, že mě tato informace nijak nepřekvapuje, a upřímně jsem absenci PS5 verze tak nějak očekával.

The Elder Scrolls VI byl poprvé odhalen v roce 2018, avšak mnoho informací o tomto projektu poskytnuto nebylo. Nedávno jsme nicméně slyšeli, že tři nadcházející hry budou exkluzivně dostupné pouze pro PC a konzole Xbox, o čemž jsme se přesvědčili u zmíněného Starfieldu, který mezi tyto tři hry patří. Druhou je tedy velmi pravděpodobně dnes zmíněné The Elder Scrolls VI. Třetím titulem by mohla být připravovaná novinka ze světa Indiana Jones. Zároveň se nepočítá, že bude The Elder Scrolls VI obsahovat nějakou formu multiplayeru, což je vzhledem k existenci The Elder Scrolls Online celkem logické.

Nejedná se nicméně o jediný uniklý dokument v rámci sporu Microsoftu a FTC. Nedávno unikly také informace o připravované konzoli Nintendo Switch 2, jež má údajně vyjít příští rok. Další dokumenty naznačují, že druhá generace konzole by měla mít výkon na úrovní předešlého Xbox One a Playstation 4.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn