The Last of Us Part II - náhled

The Last of Us Part II Remastered se stává skutečností

19. 11. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Není to tak dlouho, co se první díl slavné série The Last of Us objevil konečně i na počítačích, kde však bohužel velký úspěch neslavil. Titul od vývojářského studia Naughty Dog trápily značné technické problémy, které bohužel celkovou kvalitu hry snižovaly, a jak se zdá, tak ani v tomto okamžiku nejsou všechny chyby úplně opraveny. Nedokonalost PC verze prvního dílu však Sony nezabránilo v oznámení dlouho spekulovaného The Last of Us Part II Remastered, který by měl podle informací být prozatímní exkluzivitou pro konzoli Playstation 5.

Informací o jeho existenci bylo poměrně hodně. Nejprve se náznak objevil na jednom profilu zaměstnance Naughty Dog na sociální síti, přičemž před pár dny se verze určená přímo pro Playstation 5 objevila také v databázi Playstationu. Nyní nicméně vývoj vylepšené verze potvrdil pomocí sociálních sítí také samotný Naughty Dog a Sony, kteří zároveň oznámili také datum vydání. The Last of Us Part II Remastered vyjde 19. ledna příštího roku. Prozatím pro Playstation 5, avšak velmi pravděpodobně se brzy dočkáme i oznámení PC verze, která by se z logiky věci měla v blízké budoucnosti objevit.

Vylepšená verze bude podporovat režim ve 4K rozlišení na úkor menší snímkovací frekvence, tedy 30 fps, nebo tzv. výkonnostní režim, jenž nabídne 60 snímků za vteřinu na úkor menšího rozlišení. Znatelného vylepšení se dočká také grafická stránka. Součástí The Last of Us Part II Remastered bude i nový rogue-lite režim No Return, v němž se postavíte proti hordám nepřátel s cílem přežít co možná nejdéle. Také dostaneme možnost si v tomto režimu zahrát za různé postavy ze světa TLOU. Příjemným bonusem bude i možnost nahlédnout do raných fázích vývoje druhého dílu a také prozkoumat zcela nové lokace, které se nikdy dříve ve hře neobjevily. Na závěr zmíníme, že majitelé původní hry si budou moci zakoupit vylepšenou verzi za zvýhodněnou cenu 10 euro.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.