The Masquerade – Bloodlines 2 – logo

The Masquerade - Bloodlines 2 byl téměř zrušen

15. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Zahraničnímu časopisu Avanza se podařilo vyzpovídat generálního ředitele společnosti, Fredrika Westermu, o připravovaném RPG The Masquerade – Bloodlines 2 od Paradoxu.

Společnost Paradox, jejíž kořeny sahají do oblasti strategických a manažerských her, oznámila vydání RPG Bloodlines 2 začátkem roku 2019. Poté, co bylo vydání hry několikrát odloženo, společnost Paradox tento rok oznámila, že už není pevně stanoveno datum vydání.

Myslíte si, že zůstanete i nadále v tomto žánru, nebo se chcete nejdříve přesvědčit, jak si povede Bloodlines 2?

„Rád bych viděl, jak bude Bloodlines přijat, než investujeme další peníze do tohoto žánru. Po kvalitních hrách ze žánru RPG je obrovská poptávka, proto si rozhodně nechci zavírat dveře. Nicméně rád bych nejdříve zjistil, jak to dopadne, co dokážeme a jak budou Bloodlines přijaty,“ říká Fredrik Wester.

Do harmonogramu hry Bloodlines 2 se promítly odchody zaměstnanců a pandemie. Svůj podíl na tom má i rozhodnutí přizpůsobit hru pro novou generaci konzolí Playstation 5 a Xbox Series X. Na vývoji hry se již několik let pracuje ve studiu Hardsuit Labs, které je z 33 % vlastněno společností Paradox, ale v únoru bylo oznámeno, že se k projektu připojil nový partner.

Zdroj: igdb.com

Jak blízko jste byli k dokončení hry, nebo se stala příliš velkou na to, abyste v ní nepokračovali?

Když jsme hru převzali od původního vývojáře, dlouho jsme se rozhodovali, zda ji ukončit, nebo v ní pokračovat. Byli jsme tehdy připraveni výrobu úplně zastavit. Ale dostali jsme nabídku, jež nás dostatečně přesvědčila, abychom ve hře pokračovali, a pevně doufáme, že to bude dobrá hra, jež bude odpovídat očekáváním hráčů,“ říká Fredrik Wester.Spekuluje se také o tom, že Bloodlines 2 vyjde v nejlepším případě v roce 2023?„Dalo by se říci, že máme před sebou ještě nějaký čas,“ komentuje generální ředitel.

Společnost Paradox zatím nezveřejnila, jaké studio v současné době pokračuje ve vývoji Bloodlines 2, ale podle Westera se jedná o velmi renomované a talentované vývojáře. „Rozhodli jsme se také, že Hardsuit Labs již nepovede vývoj Bloodlines 2, a zahájili jsme spolupráci s novým partnerským studiem, abychom dokončili práce na hře,“ potvrdil Paradox.

Na základě výměny vývojáře se na začátku letošního roku začalo v médiích spekulovat o tom, že bude nutné hru vyvíjet víceméně od nuly. Wester však tyto spekulace nepotvrzuje a vysvětluje, že je možné většinu tehdejšího vývoje ve hře stále použít.

Nezbývá než doufat, že se konečně dočkáme plnohodnotného pokračování, jež nebude vyloženě průšvih. Momentálně to ale vypadá, že bude mnohonásobně lepší, abychom si nedělali iluze. Mezi tím si můžete alespoň zahrát Bloodhunt.

Zdroj: avanza.se

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.