The Quarry bude duchovním nástupcem Until Dawn

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: 2K Games
Už je to sedm let, co studio Supermassive Games vydalo svůj interaktivní horor Until Dawn. Hra tehdy neměla vyloženě nadšené reakce, ale jednalo se o poměrně unikátní titul, kde skutečně záleželo na každé vaší volbě. Nyní britští vývojáři představili pomyslného nástupce, jímž bude The Quarry, který vydají 2K Games.
Zatímco Until Dawn se odehrávalo v horské chatě, The Quarry se bude odehrávat v letním kempu, kde se hráči zhostí role jednoho z devíti teenagerů, kteří vyrazili na prázdniny do Hackett Quarry. Jejich výlet ovšem nedopadne podle plánů, protože nebezpeční místní obyvatelé a, jak dodávají tvůrci, „ještě něco mnohem nebezpečnějšího“ je začnou jedné noci nahánět a bude jen na hráči, kdo se dožije rána.
Režisér Will Byles vysvětlil, že při tvorbě se studio inspirovalo klasickými osmdesátkovými slashery, jako jsou Pátek třináctého nebo Sleepaway Camp. Děj je se sice zasazen do současnosti, ale atmosféra hry by měla připomínat právě klasické horory. Nebudou chybět online ani gaučový kooperativní multiplayer, kde se bude moci každý z hráčů zhostit role jednoho z nebohých teenagerů. The Quarry nabídne i „movie mode“, který umožní si hru vychutnat jako interaktivní film. Tvůrci totiž chtějí, aby si jejich počin mohl užít kdokoliv bez ohledu na herní dovednosti.
The Quarry by mělo vyjít již 10. června na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a PC.
Zdroj: gameinformer
Článek pro Gaminf Professors napsal František Hampl.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn