Vánočních top 5 slev na Steamu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Valve Corporation
Máme rádi slevy a dobré hry. Proto jsme pro vás připravili příležitostnou rubriku TOP 5 slev, v níž vám dáme tipy na hry, které se aktuálně vyplatí koupit ve službě Steam. Ušetřete s námi pár drobných a nechte se inspirovat k nákupu.

Vánoční slevové šílenství na Steamu je v plném proudu, a pokud vám zůstaly v kapse po nákupu vánočních dárků nějaké drobné, máme pro vás inspiraci, jak se i jich efektivně zbavit. Právě kvůli výprodeji se tato rubrika nezaměří na nejlevnější tituly, protože těch je ve slevě momentálně spousta. V této rubrice svou pozornost soustředíme spíše na tituly, které si svojí hratelností a kvalitou zasloužily místo na výsluní. Důležitý ukazatel tvoří i historické slevové minimum, protože slevová čerstvost je pro nás to pravé ořechové. Berte tedy do slevového bojiště svou peněženku a pojďte se s námi podívat na náš výběr. Kouknout se můžete i na konkurenční Epic, kde kolega z redakce pravidelně odkazuje na to, co je zdarma.

Během slev můžete hlasovat pro svého letošního herního favorita na Steam Awards 2022. Hlasovat můžete v jedenácti kategoriích, přičemž za každý hlas získáte náhodnou kartičku. Hlasování probíhá do 3. ledna a v tento den budou vyhlášeni vítězové. V obchodě s body přibyl také nový zimní sezónní odznak, který lze zvyšovat utrácením bodů získaných z nákupů nebo komunitních ocenění.
Na pátém místě se v mém žebříčku premiérově objevil jeden z nejznámějších herních počinů vůbec. Kdo by neznal světoznámou hru, kde hrajete za endemického vačnatce sbírajícího ovoce a uskakujícího všem nástrahám, které si pro něj nebezpečný kraj připravil. I ti nejstarší herní boomeři Crashe poznají a hra s uživatelským hodnocením kolem 90 % je to, čím dnes v top pětce začneme. Zmínil jsem se o hře, což zcela není úplně pravda, protože jak nám už název napovídá, Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy se skládá z vícera herních titulů. V balíčku naleznete Crash Bandicoot™, Crash Bandicoot™ 2: Cortex Strikes Back a Crash Bandicoot™ 3: Warped. Takže, milí nostalgičtí nadšenci skákaček, směle do toho.

Plná cena:      39,99 €

Akce:              60 %

Když už letí v kinech nový Avatar, známý svojí propracovaností ve vizuálních prvcích, jehož děj se odehrává v krásných podmořských lokalitách, rozhodnul jsem se, že i já vás vezmu do mimozemského podmořského světa. Pomůže mi v tom také pokračování survivalové hry ze série Subnautica. Ve hře Subnautica: Below Zero musíte na rozdíl od teplých moří Avatara přežít zimu v arktické oblasti planety 4546B. Odhalte ukrytou pravdu, odolávejte nástrahám a nezapomeňte, že druhý díl je pokračování dílu prvního, který se hodnocením dostal na náš redakční piedestal. Perlička na závěr, cena prvního dílu je ještě nižší.

Plná cena:     29,99 €

Akce:             55 %

Crashem jsem s kultovkami jenom začal. Pokračovat budu skvělou strategickou hrou Age of Empires II: Definitive Edition. Tato vylepšená verze staré dvojky si i po tolika letech dokáže udržet obrovský počet herních nadšenců. Během psaní tohoto článku ji hrálo téměř 20 000 uživatelů na Steamu. Před takovým číslem musíme i my smeknout klobouk a nezbývá mi nic jiného než tuhle skvělou hru doporučit také těm, co se k ní ještě nedostali. Milý kamaráde, pokud jsi tedy fanouškem kvalitních bojových strategických her, stará, roky ověřená klasika Age of Empires je pro tebe jako ušitá. Navíc má i hezkou cenu, která se pohybuje na úrovni lepšího točeného piva.

Plná cena:      19,99 €

Akce:              75 %

Zombíci. Ne ti u pokladny v nákupáku nebo na lavičce u doktora. Praví zombíci a motorka. Vaše motorka. Do pozadí zapnutá muzika od AC/DC nebo od Mozarta a pařba může začít. V Days Gone vás přivítá americký postapokalyptický otevřený svět s momentálně velmi slušnou slevičkou. Jak by to mohlo vypadat, kdyby covid-19 mutoval trochu jinak, se snažil znázornit vývojář Bend Studio. Uživatelské hodnocení hráčů, které se pohybuje v oblasti 91 %, tuto snahu oceňuje velmi kladně. Navíc se jedná o titul z loňska, a proč si tedy nepřidat do garáže her i nějakou tou novější káru? Přes 44 500 kladných uživatelských recenzí v tom má jasno a u nás Days Gone skončil v top pětce na druhém místě.

Plná cena:       49,99 €

Akce:             67 %

Mass Effect už v top pětce byl několikrát. Svůj titul nejlepší slevy dokázal obhájit i z loňska a v naší rubrice zaujal první místo. Mass Effect™ Legendary Edition nás táhne do výšin vesmíru a spokojenost hráčů hodnotících hru se na Steamu odrazila jako „Velmi kladná“. Zda je tomu opravdu tak, můžete spolu s námi zjistit, protože autoři odpustili až 75 % z ceny hry. Nejedná se ani o starý titul a taková sleva prostě patří na první místo. Mass Effect™ Legendary Edition si můžete zahrát v 4K Ultra HD rozlišení a rozhodně nám dejte vědět, co si o něm myslíte.

Plná cena:       59,99 €

Akce:              75 %

Souhlasíte s mým žebříčkem? Co byste přidali a co vynechali? Nezapomeňte nám svůj názor napsat v komentářích, rád vám na ně s kolegy z redakce odpovíme. A samozřejmě, přeji všem hezké svátky v kruhu nejbližších.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn