The Texas Chain Saw Massacre – schovej se

The Texas Chain Saw Massacre nedopadne jako Friday the 13th, říká vývojář

14. 8. 2023
Zdroj náhledu: Gun Interactive

Už v pátek 18. srpna 2023 odstartuje zběsilá honička ve hře The Texas Chain Saw Massacre. S blížícím se datem vydání vývojáři ujišťují fanoušky, že se nový titul vyhne stejnému osudu, jaký postihl Friday the 13th: The Game. Obavy pramení z určitých podobností, jako je asymetrický hororový zážitek založený na úspěšných snímcích z osmdesátých a devadesátých let minulého století. Obě hry z filmových trháků totiž čerpají značnou inspiraci, zobrazují ikonické postavy i lokace a sdílí vývojáře.

Friday the 13th: The Game se po uvedení na trh v roce 2017 stal velkým hitem, ale po zdlouhavých právních bitvách se vývoj hry ocitl v mrtvém bodě, kdy ani jedna ze zúčastněných stran nemohla vyvíjet nový obsah. Právní situace kolem Friday the 13th: The Game byla neuvěřitelně komplikovaná, protože práva na ni vlastní hned několik držitelů. Tahanice nakonec vyústily v to, že koncem roku 2023 bude titul stažen z prodeje kvůli vypršení licence a nízké aktivitě ze strany hráčů. O rok později by měl být provoz serverů ukončen úplně. Kreativní ředitel studia Gun Interactive, Ronnie Hobbs, se v rozhovoru pro PCGamesN věnoval tomu, jakou cestou se rodina Slaughterů hodlá vyhnout stejnému osudu, který potkal Jasona Vorheese a jeho matku.

U The Texas Chain Saw Massacre se podobné situaci snaží vyvarovat tím, že má pouze jediného vlastníka. Titul by tedy neměl být sužován žádnými právními problémy. Hobbs nadále uvedl, že se svým týmem byli extrémně důkladní v přípravách na spuštění hry. Ačkoliv má The Texas Chain Saw Massacre spoustu podobných herních aspektů jako Friday the 13th: The Game, jeho cílem je do hry zahrnout co nejvíce originálního materiálu i mimo obsah franšízy.

The Texas Chain Saw Massacre vyjde 18. srpna 2023 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Zdroj: pcgamesn.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.