theHunter Call of the Wild intro

theHunter: Call of the Wild – staňte se lovcem

25. 11. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Umění lovu spočívá v dokonalém porozumění kořisti. Musíte znát harmonogram a návyky vašeho cíle. Umění lovu je jako šachy, musíte myslet několik tahů dopředu, než zasadíte finální úder. Není to však jen o vás a o kořisti, ale také o prostředí, ve kterém se nacházíte. Základním předpokladem úspěšného lovu, je splynutí s prostředím. Jaké to je být opravdovým lovcem, vám nabízí theHunter: Call of the Wild.

„Vegetarián – to je staré indiánské slovo, které znamená mizerný lovec“

Hra theHunter: Call of the Wild nemá prakticky žádný hlubší příběh, respektive souvislá dějová linka zde chybí. Jste lovec, který byl pozván na lov do rezervace, a při prvním vstupu vás správce seznámí s určitými zásadami. V prvních úkolech od správce se tak seznámíte s jednotlivými herními prvky a mechanismy. Po jejich absolvování byste měli být schopni svou kořist bez problému najít, obeznat a následně skolit.

Od tohoto okamžiku je to už pouze na vás. Nemusíte se však obávat, že byste pouze chodili po rezervacích a lovili bezmyšlenkovitě všechno, co potkáte. V každé rezervaci totiž narazíte na různé úkoly, které můžete plnit. Tyto úkoly se vám zobrazí na vašem chytrém telefonu, případně vám přímo zavolá specifická postava. Ta vás může pouze informovat, že kousek od vaší polohy před pár dny zaznamenala stopy specifického zvířete. Může vám také dát užitečné informace o místním prostředí, kde jsou napajedla zvěře a kde zvěř spí. Případně vás může i upozornit na výskyt agresivních zvířat, která napadají turisty a jsou nebezpečná. Jedná se zejména o medvědy, kojoty, vlky atd.

Můžete být také požádáni, abyste vystopovali a ulovili specifické zvíře. Vždy dostanete přesný popis, v jakém okruhu se dané zvíře pohybuje a jak jej rozeznat od jiných svého druhu.

Zdroj: igdb.com

DLC posouvají zábavu do dalších koutů světa

Původně se hra odehrávala v Severní Americe, nicméně díky velkému množství DLC se můžete podívat do všech známých loveckých koutů světa. Podíváte se do Německa, tajgy, savany Vurhonga a do dalších skvělých míst, kde budete moci prokázat své lovecké zkušenosti. 

Rezervace odpovídají zeměpisným reáliím, nalézá se v nich také odpovídající vegetace a fauna. Mapy jsou opravdu rozsáhlé a důkladný průzkum vám zabere i několik desítek hodin.

Jejich kvalitní návrh velmi efektivně podtrhuje oku lahodící vizuál, jenž před vás občas postaví momenty, které vám doslova vezmou dech. Východ slunce v jezerní oblasti, který skutečně stojí za to. Případně pohled na vrcholky hor, na které dopadají sluneční paprsky. Mlha nad jezerem nebo sluneční paprsky, které prostupují mezi stromy. To všechno opravdu dokáže vytvořit úžas ve tváři. Tyto dechberoucí momenty si vždy nejlépe vychutnáte na jedné z mnoha pozorovacích věží.

Tyto věže mají však krom nádherného výhledu i jinou podstatnou úlohu. Tou první je, že se jedná o orientační body, když se ztratíte. Druhou úlohou je pak orientační plánek, který vám umožní zanést do vaší mapy zajímavá místa. Tento plánek se aktualizuje až poté, co se na věž dostavíte osobně a důkladně se rozhlédnete po okolí. Každá rezervace (mapa) má takovýchto věží několik.

Při vašich toulkách za dobrodružstvím narazíte na odpočinková stanoviště a různé zajímavosti. Může se jednat o staré zkameněliny, různé jeskyně a kamenné monumenty. Na určitých místech máte také možnost za dostatek finančních prostředků vystavět maskované posedy.

theHunter Call of the Wild wow

Lov, u kterého musíte přemýšlet

Ve hře theHunter: Call of the Wild je na lov kladen velký důraz. Pokud si myslíte, že budete běhat po mapě a budete střílet na všechno, co potkáte, zde tvrdě narazíte. Než se vydáte na lov, je vhodné si dobře zvolit výbavu. Tato příprava je poměrně rozsáhlá, proto je vhodné jí věnovat více času. Vybavení pak máte k dispozici v různých odpočinkových chatách, které jsou rozmístěny napříč rezervacemi a jsou vyznačeny na mapě.

Roli hraje, v jaké rezervaci budete lovit a také co budete lovit. Pokud půjdete lovit medvěda je vhodné tomu přizpůsobit výběr zbraně, taktéž pokud se vydáte lovit kojoty nebo lišky. Jde vám primárně o trofej, za kterou dostanete peníze a zkušenosti.

K dispozici je pestrá škála dlouhých loveckých zbraní různých ráží, a to včetně loveckých luků. Dále krom primární zbraně, kterou bude povětšinou kulovnice, případně luk, je zde i volba sekundární zbraně. Sekundární zbraní je revolver, opět v různých rážích.

Všechny zbraně si můžete nejen upravit výběrem munice a hledí, ale také vybavit optickým zaměřovačem. Když máte vybrány zbraně, je čas na různé návnady a vábničky. Můžete si s sebou vzít píšťalu na kachny, speciálně upravený roh, kterým svoláte vysokou, nebo jiné vábničky. Každé zvíře reaguje na jiné zvuky, vábničky a různé návnady. Je tedy důležité, abyste si rozmysleli, co půjdete primárně lovit.

Pokud zvolíte silnou ráži na bizony nebo medvědy a rozhodnete se skolit malého kojota, pak vám z trofeje nic nezbyde. Taktéž si nemyslete, že s malorážkou skolíte samce jelena na 200 m.

theHunter Call of the Wild base

Dobrým lovcem se nestanete ze dne na den

Hra nabízí i určité RPG prvky, díky kterým se z vás může stát mistr lovu. Ve hře budete krom peněz z trofejí získávat i zkušenosti. Tyto zkušenosti získáte za výstavbu posedů, kazatelen, plněním úkolů a také za kvalitní trofeje z ulovených zvířat.

Vývoj není zpracován vůbec špatně. Strom schopností je intuitivní a velmi přehledný, nicméně se nejedná o rozsáhlý strom schopností jako v jiných akčních RPG hrách.

Můžete si však přibrat velmi užitečné vlastnosti. Je zde možnost vylepšit pohyb v přírodě, díky kterému se nebudete při plížení pohybovat hlučně. K mání je také kamufláž, lepší stopování, velikost batohu nebo lepší manipulace se zbraněmi. Investované body vám pomohou i se soustředěním, zaměřováním, odhadem vzdálenosti či střílením od pasu.

theHunter Call of the Wild wow 2

Zvířata nejsou hloupá

Zvířata ve hře theHunter: Call of the Wild nejsou ani zdaleka tupé cíle na odstřel. Nejenže každé zvíře disponuje specifickým zvukovým projevem, trusem a stopami, ale také chováním. Zvířata mají své denní harmonogramy a těch se drží. Pokud však na místě odpočinku zvěře nebo u potoka budete lovit příliš často, zvířata prostě budou chodit jinam. 

Zvěř taktéž reaguje na váš hluk a pach. Pokud budete stále jen utíkat nebo jezdit na čtyřkolce, bude před vámi zvěř prchat. Taktéž pokud nebudete sledovat poryv a směr větru, při zaznamenání vašeho pachu se zvěř přesune jinam. Jiná zvířata se při vašem zpozorování budou aktivně odstřelu bránit. Rozzuřeného medvěda opravdu potkat nechcete.

Lov většinou započnete nálezem zvýrazněných stop zvířete. Může se jednat o klasické stopy, případně o specificky polámané větve nebo také o zvířecí exkrementy. Při podrobnějším prozkoumávání stop a exkrementů můžete zjistit přibližné stáří a kondici zvířete. Pokud jste dostatečně pečliví a také opatrní ohledně zbytečných pohybů a hluku, již po pár minutách naleznete svůj cíl. Nyní stačí jen jeden dobře mířený výstřel.

Zde je vhodné znát alespoň základní stavbu těla zvířete, které lovíte. K tomu, abyste se naučili, kam mířit, vám po každém skolení pomůže velmi povedené zobrazení zabitého zvířete. Díky němu vidíte, jakými tkáněmi a orgány střela proletěla a kde se projektil zastavil, nebo zda se jednalo o průstřel. Ze začátku se vám podaří skolit zvíře na první výstřel velmi zřídka.

Nyní přichází další úděl lovce, a to je stopování. Po zakrvácených stopách se vydáte stopovat svůj cíl. Zvíře nemůže za vaši nešikovnost je tak vaší loveckou ctí a povinností dokončit, co jste započali.

theHunter Call of the Wild animals

Grafika a ozvučení

TheHunter: Call of the Wild je FPS lovecký simulátor s nádhernou grafikou, která jednoznačně patří mezi velké taháky celé hry. Jak jsem již zmínil, během hraní zůstanete několikrát zírat s otevřenou pusou a budete se kochat nádhernou krajinou. Pokud si můžete dovolit hrát v rozlišení 4K a na maximální detaily, dostanete ten pravý klenot pro oko.

Bohužel, tato grafika si s sebou bere i krutou daň v podobě bugů. Může se vám stát, že skrz optický zaměřovač zvíře nevidíte, ale pouhým okem ano. Tento bug se sice stal opravdu velmi zřídka, ale v průměru jednou za hodinu ano.

Některá zvířata se také zasekávají o kameny, stromy či jiné překážky. Případně se stane, že skolíte zvěř a (mrtvé) tělo se následně ještě několik metrů pohybuje. 

Ozvučení hry je velmi povedené. Nechybí různé zvuky zvěře, které jsou velmi věrohodné a podobné těm reálným. Zvuky prostředí, zbraní a následné ozvěny, všechno je opravdu perfektní.

Ve hře je i velmi příjemný soundtrack. Ten začne hrát vždy s příchodem k záchytnému bodu, kterým je například chatová oblast nebo vstup do rezervace.

TheHunter: Call of the Wild patří jednoznačně mezi velmi povedené lovecké simulátory. Chování zvířat je naprosto logické a odpovídá realitě. Graficky se jedná o skvost, který je lahodící oku, a pokud máte možnost hrát na silném stroji, tento požitek si opravdu vychutnáte do sytosti. Díky velké škále DLC se můžete vydat prakticky do všech známých koutů světa. Hra má však bohužel také několik přetrvávajících bugů v podobě zasekávání zvěře o kameny. Jestli také patříte mezi lovce úspěchů na Steamu, zde zapláčete. Ve hře je několik úspěchů, které jsou zabugované. Dva úspěchy navíc už nikdy nezískáte, protože se jednalo pouze o sezónní halloweenskou akci z roku 2018.

Klady
 • grafika
 • chování zvěře
 • ozvučení
 • česká lokalizace
 • možnost lovit s přáteli
Zápory
 • bugy – zvěř se někdy zasekne
 • Nedají se získat všechny achievementy na Steamu
Platforma PC
 • Datum vydání 16.02.2017
 • 0.0

  Doporučujeme

  Vizuál

  Audio

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Technické zpracování

  Obtížnost

  Petr Polák

  Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.