Twistales - úvod střevíček

Twistales : Forever After – aneb jak to bylo s Popelkou dál

29. 9. 2023
 

Twistales: Forever After by měla být temným fantasy dobrodružstvím v Popelčiných kronikách (Cinderella Chronicles). Budete moci používat kouzla a zbraně vytvořené z Popelčina skleněného střevíčku, jenž vám pomůže proti zkaženým nepřátelům. Můžete se těšit na hádanky, skákání z platformy na platformu, vyhýbání se pastím a projektilům, jelikož musíte společně s Popelkou odhalit tajemnou kletbu a zachránit i ostatní pohádkové příběhy.

Hra Twistales: Forever After pochází od mladého francouzského CatOnTree Studia, které sídlí v srdci vulkánů Auvergne v Clermont-Ferrand. Úvodem se hodí dodat, že toto není plnohodnotná recenze, ale dojmy z demoverze, kterou nám studio prozatím nabízí. Poněvadž se titul nachází v alfa verzi, autoři projektu nezaručují fázi dokončení projektu jako celku. Autoři prozatím vybírají peníze na tento titul na Kickstarteru, tak uvidíme, jak se jim povede. A teď už k titulu samotnému.

Šťastný konec se nekoná

V den, který každá pohádková princezna považuje za svůj „šťastný konec“, takzvaný Happy Ending, se ocitá Popelka společně se svým drahým princem Henrym při svatebním obřadu v kostele. Bohužel se stane svědkem posednutí kněze, vraždy svého milého a unesení víly Kmotřičky. Myšky, jež jí pomáhaly v pohádce šít šaty, jsou též posednuty jakousi temnou silou a Popelku napadnou. Té se však na poslední chvíli podaří uniknout z kostela. Během této fáze nás demo seznamuje se základním ovládáním hry (skákání, lezení, uhýbání).

Co nám autoři připravili

Demoverze Twistales: Forever After nás zavede do světa Vlka a Červené Karkulky (toto demo by nemělo být ve hře), tak tvrdí autoři. Osobně jsem měla spíše pocit, že místo je z hororu, a ne z pohádky. Část hry běháte po opravdu temném lese, kousek po hřbitově, než se dostanete do kostela, kde na vás čeká závěrečný souboj s knězem. Během pobíhání po okolí si stihnete vyzkoušet uzdravovací schopnosti Popelky. K tomu také schopnosti jejího rozbitého střevíčku, jenž se umí zhmotnit za pomoci knihy kouzel (jménem Grim) na meč a další zbraně (skleněný luk, pistole, hák, vánoční lízátko a další).

Skleněný střevíček

Popelčin střevíček sice vidíme, jak se rozpadl hned v úvodní scéně. To však vůbec nevadí, neboť teď je z něj ultimátní zbraň pro hromadné ničení nepřátel. Popelka pomoci knihy kouzel vyvolá obří meč. Tato botka není ale pouze mečem. Pokud potřebujete protivníka přitáhnout (ať už je nepřítel malý, či obr) přepnete jednoduše na skleněný hák. Je tu i mnou oblíbený skleněný luk, jenž na jednu ránu sestřelí nepřítele v dálce (samozřejmě pokud míříte na hlavu). Dále jsem si tu oblíbila i přeměnu střevíčku na dýku, díky níž se přemístíte jako asasín přímo soupeři do zad (rozhodně pěkně provedená animace).

Popelka kromě klasického útoku umí se všemi zbraněmi i ultimátní útoky. Na ně se však musí nejprve nabít pomocí krystalů energie, jež získává z mlácení a zabíjení svých soků. Pokud bojuje delší dobu bez toho, aby ji někdo zranil, nabíjejí se tyto schopnosti mnohem rychleji. Kromě krystalů sbírá Popelka i krvavé kapičky. Kapky jí naopak umožňují přeměnu na její temné já, jež má svůj speciální bojový styl i vzhled.

Co se bojového stylu týče, podle počtu zbraní je tu šest smrtelných útoků, jeden útok ze skoku a speciální útoky, když je přeměněná na temnou Popelku. Stává se rychlejší, silnější a používá se smrtící přesností kosu.

Popelka vs. Kněz

Toto krátké demo končí jak jinak než soubojem s bossem. V tomto případě se jedná o boj s knězem, jenž byl v úvodu Twistales: Forever After nakažený. Popelka nejprve sesbírá dvě knězovy relikvie a vrátí je na oltář. Během toho projdete tajnými chodbami, dáte si běh na čas, nějaké ty hádanky, přesouvání balvanů, skákání po sudech. Rozhodně se nudit nebudete. Souboj se mi líbil, protože boss používá různé útoky, a proto si musíte všechny své výpady řádně načasovat. Když už si myslíte, že ho máte tam, kde jste chtěli, zjistíte, že jste na omylu. Kněz nahodí štít a vyvolá čtyři řádové sestry. Musím se přiznat, že v obličeji mi sestry připomínaly „Sestru“ (The Nun) ze stejnojmenného hororu, kterou ztvárnila Bonnie Aaronsová. Jakmile je porazíte, štít padá. Během toho ale na vás neustále útočí kněz.

Twistales - souboj s bossem

Kickstarter

Pokud autoři titulu vyberou dost na svou další práci, slibují, že přidají další překroucené a zkažené příběhy. Měli bychom se tak podívat do světa:

  1. Jeníčka a Mařenky (kde se nachází špinavá, znečištěná továrna a všudypřítomný cukr tu jen kape. A Jeníček s Mařenkou tu převzali vedení)
  2. Červené Karkulky (svět, kde vládnou nemrtví, kostlivci a upíři. V tomto světě se vrací vše z mrtvých, ani velký zlý Vlk nevypadá tak špatně)
  3. Alenky z říše divů (kdo je vlastně Alenka? Každý, kdo vstoupí do tohoto vesmíru, ztratí rozum a stane se z něj Alenka)
  4. Záhadného světa (poslední destinace je ta, ve které dlí to podivné zlo, jež kazí ostatní příběhy)

Doufám, že autoři zvládnou vybrat potřebnou sumu, jelikož jejich Twistales: Forever After je velmi ucházející. Zpracování Popelky i nápad s rozbitým střevíčkem, který se mění na nejrůznější zbraně, je rozhodně originální. Klasické pohádky překroucené do temných příběhů, tak tomu já dávám rozhodně palec nahoru. Držím studiu všechny prsty a vy si rozhodně nenechte ujít demo a jukněte i na jejich stránky, popřípadě je podpořte, pokud se vám demoverze bude líbit.

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.