Tom Clancy's The Division Resurgence art

Ubisoft odhaluje mobilní hru Tom Clancy's The Division Resurgence

7. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Mladší generace hráčů již nehrají pouze na PC anebo konzolích, jako tomu bylo dříve. Doba mobilních telefonů, kdy někteří lidé nejsou schopni bez svého kapesního přítele jít ani na WC, otevírá trhu s mobilními hrami dveře dokořán. Toho si je dost dobře vědom i Ubisoft, který odhaluje Tom Clancy's The Division Resurgence.

Trh s mobilními hrami zaznamenává soustavný růst své ekonomiky a mobilním platformám dominují populární tituly jako Fortnite, Apex Legends a nedávno vydané Diablo Immortal. Vzhledem k tomu, že Ubisoft bere popularitu mobilního hraní na vědomí, očekávejte, že na mobilní zařízení brzy zamíří mnoho titulů od Ubisoftu. Tom Clancy's Rainbow Six Siege byl prvním titulem Ubisoftu, který oznámil mobilní port, zatímco se proslýchá, že Assassin's Creed se v budoucnu také dočká vlastního mobilního portu.

Oznámení přineslo oficiální odhalovací trailer, který podrobně popisuje, co mohou hráči očekávat, vrací se k několika známým lokalitám a upozorňuje na nejnovější hrozbu, která se postaví míru. Hra se může pochlubit novou kapitolou ságy The Division, hráči se ujmou role první vlny agentů Strategic Homeland Division a zažijí jedinečné události, které se odehrávají před událostmi her The Division a The Division 2. Datum vydání zatím nebylo oznámeno, kromě toho, že přijde brzy, ale hráči, kteří mají o tento mobilní zážitek zájem, se mohou přihlásit k účasti v uzavřené alfa verzi prostřednictvím oficiálních stránek hry.

Mobilnímu trhu dominuje spousta FPS titulů, jako jsou Apex Legends a Call of Duty Mobile, přičemž se chystá port Call of Duty: Warzone, který má ještě více posílit pozici tohoto žánru na mobilním trhu. Přesto je port The Division perfektním způsobem, jak otevřít trh, protože jeho jedinečný RPG zážitek z pohledu třetí osoby by mohl povzbudit více než standardní FPS tituly k tomu, aby se objevily na mobilních zařízeních.

Zdroj: Ubisoft

S oznámením The Division Resurgence se zdá, že přijetí bude pozitivní, protože poskytne stejně skvělou základní smyčku hratelnosti, jakou mají konzolové porty, a zároveň přinese unikátní režimy, které formuli okoření. Kolem tohoto titulu však panuje spousta skepse. Vzhledem k tomu, že se jedná o free-to-play titul z produkce Ubisoftu, se někteří fanoušci obávají potenciálního systému monetizace hry. Tím se myslí, že se by ze hry mohlo vyklubat (jako to u podobných titulů bývá) P2W, tedy pay-to-win, což v překladu znamená, že hráči mohou získat výhodu za reálnou měnu a koupit si herní předměty. Tyto předměty pak poskytují různé bonusy a výhody oproti lidem, kteří si je nezakoupili, čímž se často z P2W předmětů stává aktuální meta build apod.

The Division Resurgence se brzy objeví na Androidu a iOS.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.