Animals Gathering detaily

V Animals Gathering budete skládat zvířátka z kouzelných krystalů

14. 4. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Víte, jak nejlépe nalákáte občasné hráče a děti k deskovým hrám? Ukážete jim takovou, kterou nebudou moci odmítnout. Ať již proto, že obsahuje jejich oblíbené téma, nebo klidně i jen proto, že je tak vizuálně natolik podmanivá, že od ní nebudou moci odtrhnout oči. A právě takovou je Animals Gathering, jejíž českou lokalizaci chystá vydavatelství Blackfire. A to zvířátkové téma její lákavosti také neuškodí.

Animals Gathering vydalo malé taiwanské studio Wonderful World Board Games. To sice existuje teprve od roku 2020, má ale již na kontě sedmero titulů. Animals Gathering bude prvním, se kterým se budeme moci setkat v české lokalizaci. Jejich Loco Momo si ale už teď můžete vyzkoušet na portálu BoardGameArena.com. Autorem Animals Gathering je taiwanský rodák DuGuWei, který vytvořil již sedm her, s žádnou z nich jsme se však v našich končinách dosud setkat nemohli. Za podmanivým vizuálním stylem stojí dvorní ilustrátorka Wonderful World Board Games Yuan Momoco. Animals Gathering je určena pro 2–5 hráčů od 8 let a na jednu herní partii budete potřebovat 20–40 minut. 

V tomto rodinném titulu se ocitnete v nádherném fantasy světě, z něhož vlivem černé magie zmizela všechna zvířata. Vy se vžijete do role mágů, kteří se je snaží oživit skládáním kouzelných krystalů. V každém tahu se budete moci rozhodnout, zda si vezmete novou kartu zvířete, nebo hodíte kostkami, které vám mohou získat krystaly. Pokud vám však na kostkách padne krystal, který nemůžete umístit, mohou ho získat protihráči.

Hra má velice unikátní vizuální styl, krystaly jsou totiž v podobě různých abstraktních tvarů, z nichž máte zvířata složit. Trochu tak připomíná origami nebo skvělou českou „tetrisovku“ Project L. Kdy přesně se jí dočkáme, se zatím neví. Textu by v ní však nemělo být mnoho, tak to bude snad brzy.

Zdroj: Wonderful World Board Games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.