Dead by Daylight – Leatherface

V Dead by Daylight si už tvář jedno z přeživších nenasadíte

7. 1. 2022
Zdroj náhledu: Behaviour Interactive Inc.

Vývojáři Dead by Daylight si vyslechli stížnosti hráčů a v blízké době upustí od kosmetické úpravy postavy killera „Leatherface“ pod názvem The Cannibal.

Jak se vyjádřilo studio: „Není nám příjemné mít tyto masky ve hře, když se používají jako nástroj k šíření nenávisti.“ Proto budou v blízké době v již připravované aktualizaci odstraněny. Stane se tak až po letech stížností od hráčů s černou pletí, kteří se podle svých slov stávali terčem rasistických útoků. Prý se na ně jiní hráči cíleně zaměřovali, speciálně na jednu postavu z přeživších, kvůli její barvě pleti. The Cannibal mohl ze čtyř původních postav přeživších při speciálním útoku stáhnout jejich tvář a udělat si z ní masku. Problém nastal u postavy Claudette, která je černé barvy pleti. Prý se na tuto postavu cíleně vrahové zaměřovali, a hlavně černošští streameři se pak stávali terčem šikany a obtěžování.

Streameři hrající Dead by Daylight přiznali, že jim často na stream chodili lidé, kteří si rádi nasazovali tento „blackface“ a obtěžovali je. Potom jim údajně psali i ošklivé vzkazy přímo do chatu. Streamerka, známá na Twitchi pod jménem MiladyConfetti, začala dokonce kampaň za odstranění této kosmetické úpravy. To se jí tedy nakonec povedlo. Situace prý byla natolik vážná, že když černošský hráč viděl killera s tváři Claudette na obličeji, okamžitě se odpojil ze hry, aby se nestal terčem šikany a rasismu.

Těm, kteří již killera mají zakoupeného, tuto změnu vykompenzují nějakou částkou herní měny. Studio Behaviour Interactive’s přiznává, že touto úpravou úplně rasismus neodstraní, ale právě The Cannibal podobnému chování výrazně napomáhal.

Zdroj: theverge.com


Novinku pro Gaming Professors napsal Miroslav Bocan.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.