Near The Fear – jedu!

V Near The Fear budete balancovat na hraně

3. 5. 2022
Zdroj náhledu: Boris Kudlač

Abyste unikli těžkostem nepříjemné životní situace, nasednete do svého auta a vyrážíte kupředu pročistit si hlavu. Cesta ovšem nedopadne dle představ a kvůli nečekané odchylce se najednou ocitáte v surrealistickém světě, ve kterém vládne entita zvaná Nákaza. Ta vám bude do cesty stavět nejrůznější překážky a především se pokusí vám zabránit v úniku z této snové krajiny nočních můr. To vše vás čeká v chystané hře Near The Fear od slovenského vývojáře.

Hratelnost je postavena na procedurálně generovaných tratích s velkým důrazem na fyziku a pocit, že má hráč své vozidlo neustále pod kontrolou, tedy na vyšperkované ovládání automobilu. Čím hra rozhodně zaujme, je dvojí postoj k řešení aktuálních situací na trati. Překonávat překážky budete moct totiž hned dvěma různými způsoby. Prvním z nich je „přímý útok“, kdy budete využívat schopnosti, které překážky zcela zničí, ale ty stojí určité množství energie, které nemáte neomezeně. Druhým způsobem je vyhýbání se. Autor hry Boris Kudlač je nazývá jako jakési cheaty, díky nimž můžete například na krátký čas překážky projíždět bez toho, abyste nabourali. Tato a podobné schopnosti si neukrojí z vaší energie, ale postupně zvyšují hodnoty World Balance směrem k temnotě. Tím se mění i celková atmosféra hry od vizuální stránky až po tvar trati a překážky na ní. Temná strana samozřejmě nabídne daleko těžší a složitější situace.

Koncem tohoto roku by hra Near The Fear měla vyjít v předběžném přístupu pouze na PC prostřednictvím Steamu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.