Dune Spice Wars

V nové frakci pro Dune: Spice Wars budete císařem

6. 7. 2022
Zdroj náhledu: Shiro Games

Vývojářské studio Shiro Games si své uznání vysloužilo zejména díky kritikou oceňovanému titulu Northgard. Shiro Games stojí také za středověkou tahovou strategií Wartales, která je v předběžném přístupu. Vývojáři jsou velmi aktivní, a to jak na poli Wartales, tak i se strategií Dune: Spice Wars, která se odehrává v přelomovém světě románu Duna od amerického spisovatele Franka Herberta.

V dosavadní verzi hry byly přítomny pouze čtyři frakce, šlo konkrétně o dům vznešených Atreidů, dům mocichtivých Harkonnenů, uskupení dravých pašeráků a domorodé obyvatele Duny, Fremeny.

Dune Spice Wars night attack

Další frakcí, která přibyde do Duny, je mocný dům Corrino. V čele tohoto mocného rodu stojí sám císař Padishah Shaddam IV. Rod Corrino je pátou frakcí, která byla do strategické hry přidána, a možná bude poslední, dokud Duna nevyjde z předběžného přístupu.

Roadmapa Duny na léto 2022 potvrdila několik významných přídavků do této 4X hry, z nichž první je režim pro více hráčů, který se již objevil v červnu. Nutno zmínit, že multiplayer se těší velké oblibě komunity a již se objevily i první neoficiální turnaje.

Rod Corrino vypadá jako mocná frakce, kterou vede sám císař spolu se svými elitními sardaukarskými válečníky – fanatickými vojáky, které jsme viděli ve filmu. Rod Corrino dostává daně a úplatky od ostatních frakcí, ale musí vyplácet Kosmickou gildu a udržovat Landsraad ve spokojenosti, jinak by se říše mohla rozpadnout.

Podle vývojářského studia Shiro Games rod Corrino přijde společně s aktualizací, ve které se objeví řada dalších vylepšení a drobných funkcí pro hru. Další podrobnosti o císařské frakci tým odhalí na Gamescomu koncem srpna – nečekejte tedy, že by se aktualizace objevila dříve.

Zdroj: pcgamesn.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.