Valorant – Fade

Valorant: chystá se port? Riot se vyjádřil

26. 1. 2023
Zdroj náhledu: Riot Games

Valorant je akční multiplayerová střílečka od společnosti Riot, která měla kdysi konkurovat populární hře CS:GO od studia Valve. Největší ironií však je, že Valorant je v podstatě shodný s uvedeným CS:GO, až na to, že každá postava má své vlastní speciální schopnosti. Netřeba dodávat, že projekt Riotu vyvolal podobně nepřátelské reakce jako League of Legends vs. Dota nebo PlayStation vs. Xbox.

Co je Valorant?

Myslím, že stále existují hráči, kteří z různých důvodů o Valorantu neslyšeli. Pokusím se vám jej tedy v krátkosti představit, abyste alespoň pochopili, o co jde. Vývoj hry byl oficiálně zahájen v roce 2014, ale k jejímu zveřejnění došlo až o pět let později pod kódovým označením Project A. O rok později byla spuštěna uzavřená beta verze a v témže roce byl Valorant oficiálně vydán. Tato free-to-play akce se pyšní taktickým přístupem.

Celá gamesa se odehrává v blízké budoucnosti a vy se ujmete role jednoho z několika agentů z různých zemí. Každá z těchto postav má své unikátní schopnosti, jejichž využití byste měli zajistit pro dobro svého týmu… všichni dobře víme, jak to v těchto případech dopadá.Dva pětičlenné týmy proti sobě bojují na různých mapách a hráči musí umět koordinovat používání svých dovedností a zbraní. Každý zápas začne nákupní fází, podobně jako v CS:GO, během níž budou muset hráči utratit omezené množství herní měny za nákup vybavení pro své týmy. Díky této miniekonomice je každý hráč zodpovědný za to, co se stane s jeho týmem. Pokud zemřete, při zahájení další nákupní fáze bude váš tým bez peněz.

Bude Valorant na jiných systémech?

Titul Valorant si za léta své existence získal docela slušný počet příznivců, a proto není divu, že se někteří ptají, zda si tuto kooperativní střílečku mohou zahrát i na něčem jiném než na PC. Vypadá to, že máme dobrou i špatnou zprávu. V nejnovějším videu Dev Diaries se výkonná producentka Valorantu Anna Donlonová rozpovídala o tom, že Riot na uvedení hry na konzole usilovně pracuje, jen jim to jde pomaleji, než doufali. Je to proto, že Riot má svůj unikátní engine, o němž se říká, že je více než deset let starý, a portování je tak o něco obtížnější. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří netrpělivě očekávají příchod portu, nezoufejte. Podle vyjádření Donlonové se na něm pracuje, ale bohužel nikdo z nás, a myslím, že ani nikdo z týmu Riot, neví, odkdy ho můžeme očekávat. Nezbývá tedy než doufat, že to bude ještě letos.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.