The Day Before – logiášek

The Day Before: očekávaný titul se odkládá

26. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

The Day Before je na Steamu velmi očekávaným titulem a upřímně řečeno, nikdo dodnes nechápe proč. Společnost Fntastic, která za tímto projektem stojí, nikdy nezveřejnila mnoho informací a kromě malé ukázky a popisu hry nevíme nic. Přesto si záhadně vybudovala početnou základnu fanoušků, nebo spíše netrpělivých čekatelů, pro něž máme špatnou zprávu.

Studio Fntastic

Slyšeli jste někdy o společnosti Fntastic? Pokud ne, nevadí, protože my jsme tady, abychom vám ji trochu představili. Fntastic můžete znát díky jejich projektům jako The Wild Eight, Dead Dozen, Propnight a Radiant One. Nejsou to příliš vyhlášené tituly, ale například The Wild Eight je docela dobrá kooperativní akční záležitost o přežití.

Co se týče titulu, projekt byl poprvé představen v lednu loňského roku, přičemž v říjnu téhož roku bylo oznámeno původní datum vydání – červen 2022. Vývojáři však byli nuceni svou hříčku odložit. Důvodem byl přechod na novou technologii z Unreal Enginu 4 na Unreal Engine 5, který podle vývojářů poskytne mnohem lepší zážitek, ostatně ve svém tehdejším prohlášení se nebáli použít slovo „fantastický“. Zpráva končila větou, že se The Day Before dočkáme začátkem března letošního roku.

Titul v ohrožení?

Bohužel se zdá, že letos The Day Before neuvidíme. Prozatím byl titul pouze odložen o osm měsíců. Co se vlastně stalo? Podle dostupných informací a vyjádření samotného studia Fntastic na jeho twitterovém účtu za to může spor o ochrannou známku na název hry. O něm se údajně studio dozvědělo až letos v lednu. Kvůli tomuto problému se Fntastic rozhodlo pozastavit veškeré aktivity související s jejich novým očekávaným titulem a vyřešit jej se svými právníky.

V prohlášení se uvádí: „Krátce před spuštěním nás společnost Steam na žádost soukromé strany zablokovala kvůli názvu The Day Before. Jak víte, naše hra byla oznámena v lednu 2021. V době oznámení byla ochranná známka pro The Day Before k dispozici. Po oznámení hry uvedená osoba podala žádost o registraci ochranné známky The Day Before ve Spojených státech.“ Zpráva končí poděkováním fanouškům za trpělivost a naznačením, že slíbené video je na cestě. Vývojáři zároveň věří, že po vyřešení všech problémů budou moci vydat co nejlepší hru.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.