Counter-Strike 2 náhled

Valve začíná rušit VAC bany spojené s AMD

22. 10. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Counter-Strike 2 prochází v poslední době turbulentním obdobím, což se ukázalo v jeho hodnocení na platformě Steam. Větší množství problémů se snažily vyřešit i společnosti třetích stran ve svých aktualizacích grafických ovladačů. K dotčeným patří hráči s aktivovanou funkcí Anti-Lag+ na grafických kartách řady RX 7000 a jejich novějších verzích od AMD. Právě oni si našli na profilu na Steamu nečekaný dárek v podobě VAC banu. Společnost Valve ovšem avizovala, že po reakci ze strany AMD začne VAC bany rušit. To je právě důvod, proč po této naší předchozí novince ze světa Counter-Strike 2 přicházíme s novou aktualitou. 

igdb.com

Nevíme, zda AMD na výzvu odpovědělo, jak to původně Valve požadovalo, ale víme, že se vývojáři Counter-Strike 2 rozhodli reagovat. Společnost Valve všechny tyto VAC bany ruší na základě své nejnovější aktualizace do hry Counter-Strike 2. V ní vývojář uvádí, že přidal do hry „kontrolu spouštění nekompatibilních grafických ovladačů AMD“. Zároveň dodávají, že začínají rušit VAC bany pro dotčené hráče a ti by už měli mít přístup k svému účtu bez žádných nepříjemných omezení. Mezi další důležité body, o kterých se Valve zmiňuje, je oprava chyby v systému Windows 11 Auto HDR, která vedla k zabugované herní mechanice kouře. Doufáme, že těchto chyb bude čím dále méně a méně. Co nás vysloveně těší, je to, že vydařených oprav je mnohem víc a Counter-Strike 2 by se mohl za jistou dobu vrátit na výsluní nejenom v číslech, ale i v renomé.

Podle statistik hru hraje aktivně kolem jednoho milionů uživatelů, což ji řadí na úplný vrchol top 10 hraných her na Steamu. V době psaní novinky se v těsném závěsu drží Dota 2 a s větším odstupem hry jako PUBG: BATTLEGROUNDS, Apex Legends a NARAKA: BLADEPOINT.

zdroj: Valve

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.