Bloodlines 2 titulka

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 podruhé oznámen, má nové vývojáře i datum vydání

4. 9. 2023
Zdroj náhledu: Paradox Interactive

Po letech jsme se dočkali trochy čerstvé krve. Paradox naplnil své sliby z června a přichystal si pro hráče krátký trailer své dlouho chystané a očekávané, leč nešťastným osudem stíhané hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Nyní konečně víme, které studio převzalo štafetu po původním vývojáři Hardsuit Labs, jemuž se hru bohužel nepovedlo přivést k vydání.

Představovat sérii VTM není snad nutné, jen poznamenejme, že v poslední době se těší poměrné popularitě. Bloodlines z roku 2004 má ale kultovní status, přestože nebyl ve své době dokončen. I tak se jednalo na tehdejší poměry dobře vypadající a hlavně i zábavné a atmosférické RPG, které běželo na Source enginu od Valve. Dvojce Bloodlines, vyvíjené od počátků pod křídly Paradoxu, se nejprve podařilo navnadit fanoušky (Bloodlines 2 oznámila v březnu 2019), ale později jakoby vše zahalila mlha a skončilo to tím, že vydavatel dokonce vracel peníze za předobjednávky.

Nyní tu ale máme slibované nové informace. Nuže, na hře v současnosti pracuje studio The Chinese Room, které má na kontě tituly jako Amnesia: A Machine for Pigs nebo Dear Esther. To se zdá jako příslib zajímavého příběhu, který tvoří u RPG nemalou část zážitku.

Zdroj: Paradox Interactive 

V traileru dále vidíme značně přepracovanou estetiku, která působí podle některých fanoušků umělečtějším dojmem a nesnaží se tolik ohromit fotorealismem.

Dozvídáme se, že Seattle se ocitá v obležení na třech frontách (myslí se tím upíří frakce, nebo dostane svou roli i Druhá inkvizice?), probudil se upíří stařešina a na upírském trůnu nikdo nesedí.

Velká část krátkého traileru ukazuje bojové sekvence. Zdá se, že o akci by nouze být nemusela, ovšem vidíme zde pouze fyzický boj na blízko, možná tedy budou chybět možnosti používat i palné zbraně jako v prvním díle. To by každopádně byla škoda.

Zdroj: Paradox Interactive 

Co naopak zůstane, je možnost volby různých klanů, s čímž se podle vývojářů promění i hratelnost.

Nakonec tu máme podstatný údaj, a to, že plánované datum vydání je někdy na podzim 2024, tedy až za rok. Ovšem další informace o hře se máme dozvědět už dříve: ještě do konce roku budeme znát všechny hratelné klany, v lednu příštího roku nás pak čeká dlouhé gameplay video.

Bloodlines 2 vyjde na PC, Xbox Series X a S a PlayStation 5. Hru si už teď můžete přidat do svých wishlistů na Steamu, Epicu a GoGu.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.