Vertigo 2 - cover

Vertigo 2 přijde na PSVR2 v prosinci, Bulletstorm VR byl naopak odložen

25. 11. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

V uplynulých měsících jsme s opatrným optimismem zmiňovali, že blízká budoucnost hraní ve virtuální realitě se po období opakujících se zklamání začíná opět jevit o něco růžověji díky příchodu pokročilejšího hardwaru i nových her. Občas ovšem potěší také hry, které nejsou úplně nové, avšak dosud jsme si je mohli zahrát jen na omezeném počtu zařízení nebo jsme je znali jen v klasické, „placaté“ verzi.

Do první kategorie spadá opěvované Vertigo 2, nápaditá variace na přemýšlivé akční hry typu Half-Life. Ta je dosud dostupná jen na Steamu, neboť port pro PSVR2, původně plánovaný na konec letošního října, byl odložen na blíže neurčené datum. To však nyní bylo upřesněno. Víme tedy, že majitelé virtuální reality od Sony si mohou do kalendáře poznačit datum 12. prosince tohoto roku. Ačkoli za Vertigem 2 stojí maličké studio tvořené z převážné části jediným, a navíc velmi mladým, vývojářem, po stránce kvality ovládání, možností interakce s okolím či level designu se jedná o jednu z nejlepších VR her současnosti a lze čekat, že náležitě využije pokročilé haptické odezvy ovladačů a adaptivních triggerů.

Očekávání budí i VR předělávka kultovní zběsilé střílečky Bulletstorm. Ta měla dle původních plánů vyjít v půlce prosince, ovšem polské studio People Can Fly, které tentokrát plní roli vydavatele, čerstvě oznámilo její odsunutí na 18. ledna příštího roku. Zahrát si Vertigo 2 bude možné na PC, na stand-alone headsetech Meta Quest a na PSVR2.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.