Next Move - Cover

Česká hra Next Move láká na imerzivní hopsání ve virtuální realitě

19. 10. 2023
Zdroj náhledu: Typico Games

Český vývojářský tým Typico Games, který byl založen teprve v únoru roku 2021, se v samém závěru listopadu chystá vydat svou debutovou hru Next Move. Jedná se o 3D skákačku z pohledu první osoby určenou pro virtuální realitu.

Hra má jednoduchou grafiku složenou především z netexturovaných polygonů, avšak slibuje vysoký stupeň imerze díky ovládání, které je založeno výhradně na pohybu a nevyžaduje mačkání tlačítek ovladače. Kromě skákání a šplhání na hráče čekají i logické hádanky a manipulace s časem.

Hra Next Move bude na Steamu a Meta Storu vydána 31. listopadu tohoto roku. Již nyní si však lze vyzkoušet hratelné demo obsahující tutoriál a trojici levelů. K nalezení je na Steamu, v AppLabu a také v nabídce sideloaderu SideQuest. 

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.