PlayStation 5 – Sony konzole

Více než 8 milionů prodaných konzolí Playstation 5

9. 6. 2021
 

Na Playstation 5 se těšil snad každý hráč ze světa konzolí, obzvláště pak fanoušci řady PS. Není proto divu, že se po světě stal v určitých okamžicích nedostatkovým zbožím. Podle nové finanční zprávy vydělala společnost Sony na konzoli PS5 3,8 miliardy dolarů a prodala 8,6 milionu jednotek.

Jak Sony, tak Microsoft si informace o tom, kolik přesně prodaly konzolí nové generace, drží poměrně blízko. Oběma se to daří i přes masivní nedostatek, který je u obou přetrvávajícím problémem a o němž se nepředpokládá, že by se v dohledné době vyřešil.

Sony slaví s novou konzolí velký úspěch

Zpráva na serveru Finbold však tvrdí, že má přesný obrázek o současném trhu. Zjištění naznačují, že společnost Sony vydělala při uvedení PlayStation 5 na trh ohromující 3,8 miliardy dolarů z odhadovaných 8,6 milionu prodaných konzolí (via VGChartz). 

Nicméně je velmi důležité si uvědomit, že se nejedná o přesná čísla. Jde spíše o odhady analytiků, které jsou však nejjasnějším obrazem, jaký jsme v posledních měsících viděli. Dokud se o čísla nepodělí samotné společnosti, jedná se spíše o procentuální odhady a výpočty. Je také důležité vzít v úvahu kontext kolem analýzy Finboldu. Kvůli celosvětové pandemii byly dočasně odstaveny výrobní linky a elektronický průmysl se potýká s celosvětovým nedostatkem polovodičů, což dále komplikuje výrobu. 

TOP 10 her, které si můžete zahrát na PlayStation 5

Pandemie zasáhla výrobu

Všechny tyto konzole jsou i nadále obtížně k sehnání a jejich dodávky se často vyprodají téměř okamžitě, respektive obratem, jak jsou k dispozici. Konzolí PS5 se sice prodalo více, ale ani ty ze série Xbox není možné sehnat. Z tohoto důvodu by zpráva mohla spíše vypovídat o samotném počtu konzolí, které obě značky dokázaly vyrobit, než že by se zakládala pouze na poptávce zákazníků. 

Bez ohledu na to se konstatuje, že videohernímu průmyslu se během pandemie dařilo díky potřebě domácí zábavy. Navzdory problémům s dodávkami se v současné době předpokládá, že obě konzole na trhu své předchůdce překonají. To je pro obě společnosti docela dobrá zpráva. 

Zdroj: gamesradar.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.