Virtua Fighter Ultimate Showdown intro

Virtua Fighter se vrací a bude zpět velmi brzy!

26. 5. 2021
Zdroj náhledu: Sega

Virtua Fighter patřil do nedávna k jakési alternativě pro PC hráče, kteří chtěli na svých strojích hrát pořádnou bojovku/mlátičku ve stylu Tekkena, který byl dřív jen na konzole. I když Virtua Fighter byl také původně zamýšlen jen pro ně, na PC se dostal daleko dříve než Tekken.

Celá série však sahá hluboko do minulosti, a to do roku 1993. Za tu dobu získala hned čtyři velká pokračování a několik vedlejších odchylek od původního děje.

Virtua Fighter se vrací a to v plné kráse!

Po trýznivě dlouhé přestávce je oblíbená bojová hra společnosti Sega opět zpátky. Nejnovější přírůstek do série vychází již příští měsíc.

VF Ultimate Showdown vypadá jako remaster hry VF5: Final Showdown, posledního dílu, který zasáhl arkády už v roce 2010. Final Showdown byl sám o sobě poslední iterací VF5, představil nové postavy Taka-Arashi a Jean Kujo a zavedl atletičtější sadu pohybů pro své obsazení.

Těžko však říci, zda se bude jednat o velký návrat série. Trailer, který je výhradně hostovaný na IGN, naznačuje, že soutěž se dostává do posledního kola! Tento remaster také předchází oslavám 60. výročí společnosti Sega. Podle diskusí si však hráči nepřejí nic jiného než velký návrat celé série Virtua Fighter zpět k životu.

Na hře pracuje tým, který stojí za sérií Yakuza, a využívá při její tvorbě i stejný engine. Hra vyjde 1. června 2021.

Zdroj: eurogamer.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.