VR Paradise titulka

VR Paradise – smyslný simulátor z Francie

26. 1. 2021
Zdroj náhledu: Totem Entertainment

Kterého dospívajícího či dospělého by nelákalo někdy nezávazně navštívit noční klub? Nejlépe tak, aby se o tom nikdo nedozvěděl? Pokud nemáte rodinu a kolegy na Steamu, francouzští vývojáři z Totem Entertainment vám to umožní. Přece jen mít v knihovně hru se jménem „VR Paradise“ může vzbudit nějaké ty otazníky.

Vývojáři vysvětlili, proč je jejich hra pouze na Steamu, nikoliv na jiných platformách, jako je virtuální realita PlayStation apod. Tyto společnosti totiž nepovolují nahotu. Valve naopak erotickým hrám otevřelo náruč. Mezi záplavou her, často v ničem si nezadajících s tvrdou pornografií, se ovšem najdou i tituly, které jakožto zábava pro dospělé nejsou špatné.

Nahota ve VR? Proč ne!

VR Paradise je erotickou hrou pro virtuální realitu (Oculus, HTC, Valve Index a Windows Mixed Reality), která nabízí imerzivní zážitek návštěvy nočního klubu. Ten je plný tanečnic i mužských návštěvníků. Některé tanečnice předvádí tanec na tyči a odhazují přitom svrchní oděv. Vy coby návštěvník sedíte na židli s ústy otevřenými dokořán. Co ale požádat některou z velmi spoře oděných tanečnic o soukromé taneční číslo? A možná se s ní nejdřív budete chtít trochu seznámit a zaplatíte jí skleničku silného alkoholu.

VR Paradise robot

Hra obsahuje plnou nahotu, pro kterou však musíte tanečnici požádat o soukromý tanec, jenž se odehraje v odděleném pokoji. Každá z tanečnic má trochu jiné pohyby, přičemž vystoupení postupně graduje, když tanečnice shazuje nejprve horní, poté i spodní část oděvu. Jak trefně poznamenal kdosi na internetu, ženy při tanci vážně naruší váš osobní prostor. Jejich vnady máte doslova na dotek ruky. Mnoho her pro virtuální realitu nenabídne takový zážitek jako VR Paradise. Vnoření se do hry umocňuje vysoký standard grafiky. Animace postav jsou velmi realistické a byly podle autorů získány snímáním profesionálních tanečnic. Bohužel hra neumožňuje interakci s nikým jiným než s ženskými zaměstnankyněmi podniku.

Svůj harém si můžete částečně uzpůsobit podle svých představ. Vzhled každé z tanečnic lze drobně upravit, a to od výběru barvy kůže po volbu oděvu. Můžete také měnit velikost jejich poprsí a pozadí. Detailnější úpravy bohužel nejsou možné. Hra obsahuje standardně jen jeden klub, ale DLC Utopia 2089 přináší jeden další, futuristický a inspirovaný kyberpunkem. Vývojáři založili internetový dotazník, v němž zjišťují, jaké další prostředí by si přáli sami hráči.

Co si počít v pánském klubu?

VR Paradise customizace postavy

Zatím jsme mluvili hlavně o pozitivních možnostech VR Paradise. Hra má bohužel i svá negativa. K nim patří to, že možnosti interakce, ať už s tanečnicemi, nebo s prostředím jsou poměrně omezené. Tanečnice můžete pozvat na drink, můžete je požádat o soukromý tanec nebo tanec u stolu. Můžete je poplácat po zadku, čímž je také přinutíte ukončit číslo, pokud to přeženete. Že by šlo vybírat nějaké další dialogové možnosti, to ne. Hra si zkrátka nehraje na RPG.

Na levé ruce máte hodinky, které ukazují reálný čas (můžete například měřit délku soukromých tanců – já naměřil necelých pět minut); pokud poklepete na jejich displej, otevřete si inventář. Zde máte možnost zapálit si cigaretu, vytáhnout bankovku jako odměnu za tvrdou dřinu sexuální pracovnice, růži jako odměnu alternativní (bohužel ani na jeden způsob vyjádření díků postavy nereagují), nebo vzít foťák a vyfotit si na památku nějaké ty momentky jak z klubu, tak ze soukromého tance.

Tím ale možnosti v podstatě končí. Hra nemá žádnou hratelnost, neobsahuje žádné výzvy, pokud mezi ně nezapočítáme získávání achievementů na Steamu (např. poplácat po zadku 10 různých striptérek). Více než hra s nějakými zábavními mechanikami je to tedy VR simulátor střižený sandboxem. Přitom je vidět potenciál, který by šlo krásně rozvinout, kdyby se tomu věnovalo další úsilí.

V DLC Utopia máte nové prostředí inspirované kyberpunkem, nové oděvy tanečnic a také možnost navštívit balkon. Zda to stojí za 10 EUR, nechávám na vašem posouzení. Kromě toho si můžete dokoupit také dva balíky nových tanečnic. Možnost tvorby vlastní tanečnice od základu chybí, stejně jako podpora modů.

VR Paradise je povedenou jednohubkou, k níž se budete vracet snad jen ze zvědavosti ohledně nových přídavků. Nabízí imerzivní zážitek, který by měl být podobný návštěvě reálného nočního klubu. Bohužel hra po odzkoušení všech možností omrzí. Přitom je zde potenciál, na němž by se dala vystavět zajímavá hratelnost. Hra tak zůstává pouhou „špinavou slastí“ pro (rádoby) dospělé.

Klady
 • imerzivní simulace nočního klubu, alespoň prvních pár desítek minut
 • vysoký standard grafiky
 • možnost přehrávat vlastní skladby
Zápory
 • absence prvků typických pro normální hry
 • omezené možnosti interakce s prostředím a tanečnicemi
Platforma PC
 • Datum vydání 14.12.2018
 • 0.0

  Doporučujeme

  Zdeněk Samec

  Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.