Fifa 23 - Cover

Hry z fotbalové série FIFA byly odstraněny

28. 9. 2023
Zdroj náhledu: EA Sports

Vydání nového EA Sports FC 24, které je nástupcem legendární fotbalové série FIFA, je prakticky za rohem. Hra oficiálně dorazí 29. září na PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. S tím však přišla také jedna nemilá zpráva. Z digitální distribuce byly totiž odstraněny všechny předešlé díly, jež nesly oficiální licenci FIFA. Pokud jste tedy například plánovali, že s vydáním EA Sports FC 24 dojde ke snížení cen starších dílů, a vy tak do některého zainvestujete, budete mít zřejmě smůlu. FIFA 22 a FIFA 23 jsou sice stále k dispozici v rámci předplatného EA Play, ale i tam je velmi pravděpodobné, že s vydáním EA Sports FC 24, budou tyto díly rovněž odstraněny.

Odstraněny byly všechny starší díly, konkrétně jde o hry série FIFA 14, FIFA 15, FIFA 16, FIFA 17, FIFA 18, FIFA 19, FIFA 20, FIFA 21, FIFA 22, a dokonce i nejnovější FIFA 23. Důvod stažení je prozatím neznámý, avšak velmi pravděpodobně souvisí s ukončením licence a spoluprací Electronic Arts s Mezinárodní federací fotbalových asociací (FIFA). Samozřejmě všem majitelům, kteří některý z uvedených dílů vlastní, hry zůstanou plně funkční. Sehnat ovšem tyto díly půjde už jen skrze krabicovou verzi nebo u alternativních prodejců digitálních kopií.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.