Vylepšená edice hinduistické akční adventury Raji: An Ancient Epic míří na konzole

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Nodding Heads Games
Vývojáři z Nodding Heads Games po několika týdnech čekání oznámili datum, kdy se konzoloví hráči dočkají vydání vylepšené edice úspěšné akční adventury Raji: An Ancient Epic. Na PlayStationu a Xboxu si přepracované dobrodružství inspirované hinduistickou mytologií budou moci hráči vyzkoušet již 20. června, na Switchi o osm dní později.
Raji: An Ancient Epic je první indickou videohrou, která se dostala do povědomí globální hráčské obce. Příběh o boji artistky Raji s démonem Mahabalasurou vychází z hinduistických legend a výrazná výtvarná stylizace hry čerpá z indo-perských miniatur a rádžasthánského výtvarného umění.
Hra v původní verzi vyšla již roku 2020 a setkala se se s kladným přijetím, nicméně tvůrci mezitím pracovali na velkém updatu nazvaném Enhanced Edition, který přináší významné úpravy grafiky i hratelnosti. Přepracovali původně kritizovaný soubojový systém, doplnili dabing v hindštině přinášející větší autenticitu a hra se také dočkala lepšího vyvážení obtížnosti. V PC verzi Enhanced Edition, která vyšla již v květnu, je doplněna i podpora ray tracingu. Nodding Heads Games neupřesnili, zda ji můžeme čekat i ve verzi pro konzole. Je to nicméně nepravděpodobné, neboť hra je primárně určena pro konzole 8. generace, které pro ray tracing nemají hardwarovou podporu.

Enhanced Edition je vydávána formou bezplatného updatu, vlastníci původní hry tudíž nemusí nic dokupovat. Updatována hra bude i ve službě Xbox Game Pass, v jejíž nabídce je v současnosti dostupná ve své původní podobě.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn