Wartales pirates

Wartales, Pirates of Belerion: Lords of the Sea – již brzy!

12. 12. 2023
Zdroj náhledu: Shiro Games

V naší poslední zprávě ze světa tahového akčního RPG Wartales jsme vás informovali o prvním DLC pro tuto skvělou hru. Nyní přišel čas se podívat na Wartales, Pirates of Belerion trochu blíže a shrnout si vše, co nám vývojáři ze Shiro Games zatím prozradili. 

První potvrzenou informací je nový systém soupeření. Tento systém, respektive princip reputace, pak vývojáři blíže rozvedli v nedávném prohlášení. „Co může být lepšího než konkurenční žebříček všech největších kapitánů souostroví, ať už pirátů, obchodníků, nebo členů gardy? Žebříček soupeřů, kteří přísahají na počet nájezdů, které provedli, nebo na počet lodí, na které se nalodili? Rozhodli jsme se, že v tomto závodě o proslulost můžete soutěžit a budete si muset vybudovat reputaci, abyste mohli tyto soupeře jednoho po druhém vyřadit, zlikvidovat je ve speciálním souboji, vzít si jejich jedinečnou kořist a zaujmout jejich místo v žebříčku!“

Zdroj: Shiro Games

Poražením daného protivníka získáte do rukou jedinečné vybavení, které mu původně patřilo a díky kterému byl právě tak mocný. Samozřejmě že nebudou chybět ani mapy k pokladům. Každý soupeř v žebříčku reputace má svůj poklad, a tedy i mapu. Na vás pak je se této mapy zmocnit a získat poklad pro sebe. Pokud se vám podaří získat všechny mapy, respektive poklady, stanete se vy a vaše posádka nejobávanějšími a nejuznávanějšími piráty celého souostroví. 

Novým herním prvkem jsou také duely. Jak vývojáři sdělují: „Není žádná ostuda nalodit se na něčí loď, pobít její posádku a vyplenit její poklady. Jednu věc si však nedovolíme, a to odmítnout kapitánovi pořádný souboj: podle toho, jestli chcete soupeře zničit v boji, ho budete muset vyzvat (a vyhrát). Souboje jsou novým herním prvkem specifickým pro boje na moři v Belerionu. A každý nový soupeř má speciální strategii, které se budete muset přizpůsobit.“

Zdroj: Shiro Games

Kromě  místní fauny budou v Belerionu bojovat dvě nové frakce: místní mírotvorci a piráti. Po letech probíhajícího konfliktu si oba klany vytvořily opačné strategie. Zatímco piráti udělají vše pro to, aby vás udrželi v blízkosti a omezili váš pohyb, belerionští bojovníci se nikdy nenechají chytit a budou vás po bitevní mapě tlačit s pozoruhodnou lehkostí. Na řadu tak přichází i vytvoření si vlastní strategie pro každá střetnutí. 

Novou třídou je pak boxer. Ten bude dostupný pro všechny bez výjimky v bezplatné doprovodné aktualizaci, která vyjde k Wartales, Pirates of Belerion. Hlavní charakteristikou bude přítomnost dvou oddělených postojů.

Nové DLC vyjde již za pár dní, a to 14. prosince 2023. Cena zatím není známa.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.