Worshippers of Cthulhu - úvod

Worshippers of Cthulhu vás nechá dobýt zemi

26. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Worshippers of Cthulhu je nový lovecraftovský simulátor, v němž rozšiřujete a vedete svůj kult, abyste mohli dobýt celou zemi. Titul se momentálně nachází ve vývoji a měl by být spuštěn v předběžném přístupu již koncem tohoto roku. V roce 2025 pak bude následovat úplné vydání této hry na všechny platformy (PS5, PC i Xbox Series). 

Mnozí hráči si vybaví spoustu jiných simulátorů, které se točí kolem Lovecrafta a kultu Cthulhu. Těmi jsou například Cultist Simulator (Weather Factory) či The Shrouded Isle ( Jungwoo Kim, E. Lahaie, FX Bilodaeu a Tanya X Short). Za tímto titulem stojí vydavatelé z Crazy Goat Games, od nichž můžete znát například tituly Republic of Pirates, The Dragoness či The Brave Furries. 

O čem vlastně má být titul Worshippers of Cthulhu? Tak na to se teď pojďme společně podívat. Lidstvo jako takové je naprosto bezvýznamné a žalostně malé. Existence lidí na planetě se stala jen letmým šepotem v kosmických větrech a jedině probuzení Cthulhu může nastolit správný řád. Cesta za tímto cílem rozhodně nebude jednoduchá. Čekají na vás nejrůznější výzvy, v nichž se stírá hranice mezi zdravým rozumem a naprostým šílenstvím. 

V tomto titulu se ujmete role vůdce kultu Cthulhu. Rozhodujte o svých následovnících, zda mají zrovna pracovat, dobývat, či se účastnit temných rituálů. Vyhlašujte dogmata a oslavy vašeho boha. Dále pořádáte nejrůznější jednání s vašimi oddanými služebníky. Připravte se také provádět nejrůznější starodávné rituály a budovat města, jež rozšíříte až na okolní ostrovy. Rozpoutejte hrůzu a chaos, kam až vaše chapadla dosáhnou. 

Zdroj: igdb.com

Díky složitým rituálům můžete vstoupit i do mystické říše, v níž se spojíte například s „The Great One“ (Velkým), Dagonem a dalšími Lovecraftovými entitami. Různé obřady vám odemknou nejhlubší poznání a odměnou získáte nadpřirozená požehnání. Ta využijete při rozšiřování svého území nebo k posílení své síly. 

Worshippers of Cthulhu - místo pro temné rituály

Zdroj: igdb.com

Vaším nejcennějším zdrojem ve hře jsou nevěřící, kvůli půdě, zdrojům a pracovní síle. Můžete se sami rozhodnout, zda upřednostníte dobývání, drancování a obětování nevinných. nebo všechny postupně přeměníte (přesvědčíte je konvertovat) na základě své strategie. Rozhodnutí spočívá jen a jen na vašich bedrech. 

Zdroj: igdb.com

Uvidíme, zda titul skutečně nabídne pohlcující zážitek, jak přislíbil skvěle zpracovaný trailer. Pokud vás hra zaujala, neváhejte a přidejte si ji do svého seznamu přání

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.