Xbox Cloud Gaming - Cover

Xbox Cloud Gaming – Bill´s Empire strikes back!

2. 9. 2021
Zdroj náhledu: xbox.com

Válka mezi konzolisty, tedy mezi příznivci Sony a konkurenčního Xboxu, je neustálá a trvalá (PC Master Race a její pohrdání konzolisty obecně nechme taktně stranou). Microsoft však velmi slušně přiložil pod kotel a na Gamescomu oznámil cloudové úložiště Xbox Cloud Gaming, které brzy dorazí na Xbox Series X/S a Xbox One.

Zdroj: xbox.com

Když vy inženýrku…

V kostce s Xbox Cloud Gaming uživatelé získají přístup k více než 100 titulům, aniž by si je museli stahovat. Odpadá tak nejenom zdlouhavý download desítek GB, ale i nutnost dokupovat další úložný prostor, což je u Xboxu Series X poměrně nákladná záležitost. Služba ale nezapomíná ani na starší generaci konzolí a majitelé Xbox One tak mají jistotu, že si zahrají novinky. Zároveň by uvedením služby také mohlo začít dávat větší smysl pořízení S verze konzole. Služba má totiž poskytovat 1080p při 60 fps a oproti dražší verzi konzole by tak neměl být patrný žádný markantní rozdíl při hraní. Poplatek za tuto službu bude zahrnut v rámci Xbox Game Pass Ultimate. Pokud si tedy členství platíte, nebude vás stát ani kačku navíc, a to už je zatraceně velké eso v rukávu. Navíc konkurenční Playstation nic adekvátního v nabídce nemá. Jak to celé bude fungovat, se přesvědčíme o Vánocích.


Článek pro Gaming Professors napsal Vladimír Klosse.

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.