Zaklínač 3 – Eredinova helma

Zaklínač 3 aneb Eredinova helma jako limitovaný sběratelský kousek

28. 11. 2023
Zdroj náhledu: PureArts

Zvažovat to, jak moc je Zaklínač rozšířeným fenoménem, už ani nemá cenu, protože bělovlasý zabiják příšer pronikl již dávno mimo knihy nejen do těch filmových či videoherních sfér. Zarytí hráči mají v oblibě ozdobit své domácnosti nejednou sochou či jinými výstavními kousky. Máte-li v herním koutku ještě nějaké to místo a potrpíte si na vzácné sběratelské předměty, střezte se. Polské studio CD Projekt Red ve spolupráci s firmou PureArts představuje limitovanou edici Eredinovy helmy v měřítku 1 : 1 za 499 $. I když je cenovka stanovena vysoko, replika je vyrobena z polyresinu, nikoliv z kovu, jak velice dobře imituje. Není nic lepšího než si vedle statného Geralta z Rivie postavit hlavního antagonistu hry Zaklínač 3: Divoký hon, Eredina Bréacc Glase.

Helma krále Divokého honu vzbuzuje hrůzu, ale i obdiv. Rozhodně jde o impozantní dílo. Ve všech nepřátelích ihned vyvolá strach, jen co ji spatří. Vysoce detailní zpracování je dokonalým výstavním kouskem pro každého správného fanouška tohoto rozšířeného univerza. Přilba má odnímatelnou přední část ve tvaru lebky a majestátně se vypíná na podstavci jílce Eredinova meče. Vysoce limitovaná sběratelská edice je omezena na pouhých sto padesát kusů a objednat si ji můžete odkudkoliv na světě výhradně přes webové stránky výrobce, tedy na PureArts.com. Exkluzivní balení navíc obsahuje i repliku Eredinovy brože. Dalších osm set padesát kusů bude distribuováno jako neexkluzivní edice v prvním kvartálu roku 2024.

Helma bude 58,5 cm vysoká, vážit by měla pět a půl kilogramů a chybět nesmí ani oficiální licence CD Projekt Red. Předobjednávky již byly spuštěny, a tak se nerozmýšlejte dlouho. Na detaily a bližší zpracování se můžete podívat v traileru níže. 

Zatímco Zaklínač 3: Divoký hon ukončil ságu legendárního bijce monster více než padesáti miliony prodanými kopiemi hry, na Kontinentu je toho ještě mnoho k vyprávění. Studio CD Projekt Red již pracuje na novém projektu v Unreal Engine 5 a pouze čas ukáže, kdo se stane novou tváří dalšího napínavého zaklínačského dobrodružství.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.