Witcher 3 next Gen

Zaklínač 3 prodal již 50 milionů kopií

30. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Toto číslo potvrdil ve svém prohlášení CFO CD Projektu Piotr Nielubowicz. Podle jeho slov si Zaklínač 3 zakoupilo již 50 milionů hráčů napříč všemi platformami.

V nově vydaném videu, který shrnuje finanční výsledky studia CD Projekt za první čtvrtletí, se Piotr Nielubowicz pochlubil zásadním milníkem. „Rád bych učinil oznámení, které nás naplňuje hrdostí: Zaklínače 3 si nyní zakoupilo více než 50 milionů hráčů.“ Podle jeho slov se tím titul řadí mezi desítku nejprodávanějších her v historii videoherního průmyslu. Celkové prodeje série se pak pohybují kolem 75 milionů, což znamená, že třetí díl tvoří většinu statistik a cca 25 milionů si mezi sebou dělí první a druhý díl.

Nebývalý úspěch však není jediným tématem ve videu. Piotr Nielubowicz se v něm dále zmiňuje o rozšíření Phantom Liberty do Cyberpunku 2077. V současnosti je toto rozšíření prioritou a studio CD Projekt připravuje tzv. komunikační kampaň, která bude lákat na Summer Game Fest. Mohlo by to tedy znamenat, že konkrétní datum vydání Phantom Liberty bude oznámeno právě na letošním Summer Game Festu. Kromě rozšíření se ve studiu taktéž připravuje několik projektů s kódovým označením Project Sirius a Project Orion.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.